Türkiye Suriye'de Olmalı mı?
Serdar Kayar

Türkiye Suriye'de Olmalı mı?

Siyasetin ve toplumun en fazla tartıştığı konulardan birisi de, Türkiye'nin Suriye'de varlığıdır. Hatta sadece iç siyasette değil, küresel siyasette de Suriye konusunda en fazla tartışılan noktalardan biriside bizim Suriye'de ki varlığımızdır.

Maalesef ki iç siyasette orada olmamızı sorgulayan kimi siyasetçiler ve hatta akademisyenler, ABD'nin neden binlerce kilometre uzaklıktan geldiğini, Rusya'nın neden kilometrelerce uzaklıktan gelip Suriye'de neyi aradığını sorgulamıyor. Ya da Fransa'nın neden buralarda varlık göstermek istediğini sorgulayan yok.

Maalesef ki şehitler veriyor. Ve maalesef ki, bundan sonra da vermeye devam edeceğimiz kesin. Ancak daha fazla kayıplar vermemek, sınır güvenliğimizi ciddi anlamda sağlayabilmek ve Suriye halkı dışında Suriye'de başkasının varlığını kabul etmeyerek, ileride ülkemize güvenlik tehdidi oluşturacak birilerini siyaseten engellemek için burada olmalıyız. Varız da! Bizim inanç değerlerimize göre, elbette ki amaç işgal olmamalı. Ülkede olan biten her şeyi çok daha yakından takip edebilmek ve bu olan bitenlere göre gardımızı alarak önceden hazırlık yapmak için, Türkiye Suriye'de olmalı, hatta mevcut durumdan daha fazla olmalıdır.

Yoksa yokluğun acı reçetesinin, on yıllar sonra başımıza türlü belalar açtığında görmek bize pek yarar getirmeyecektir.

YPG/PKK Unsurları Temizleniyor

Bölgede bulunan terörist unsurlarda bir yandan temizlenirken, bir yandan da tüm terörist gruplar için etkin bir istihbaratın daha rahat bir şekilde toplanması da, ancak böyle bir karışıklıkta çok daha iyi sağlanabilirdi.

Türkiye çevresinde olan biten her şeyde, özellikle de sınır komşuları ile alakalı durumlarda kimin isteyip istemediğine bakmadan, hem masa da ve hem de sahada mutlaka yerini almalıdır. Aksi halde bu yokluğun ceremesini, çok uzun yıllar sonra başımızı duvarlara vurarak fazlasıyla çekmek zorunda kalırız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ankara’da Kazada 1 Asker Şehit Oldu! Şehidin Kimliği Belli Oldu!
Ankara’da Kazada 1 Asker Şehit Oldu! Şehidin Kimliği Belli Oldu!