Hazır Kabine Değişikliği Konuşuluyorken…

Hazır Kabine Değişikliği Konuşuluyorken…

Hiç şüphesiz ki Ak Parti’nin almış olduğu oyun önemli bir bölümünde, Recep Tayyip Erdoğan faktörü en önemli gerçeklerden birisidir. Son iki seçimin sonuçlarına baktığımızdaysa ortaya çıkan düşüş ivmesinin sorumluları arasında da, yine lider faktörü ve parti üst düzey kurmaylarının etkisi büyüktür.

Hazır Kızılcahamam’da kampa girilmişken ve önemli açıklamalar yapılmışken, kabine değişikliğinde daha keskin değişimlerin yaşanması AK Parti için hayati anlam taşıyan taze kan niteliğinde olacaktır. Kabinede değişiklik yapılmasının kaçınılmaz olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da zaten görmüş durumda. Ancak ne düzeyde bir değişiklik olacağı, henüz kulislerde netlik kazanmış bir durum değil. Şayet Erdoğan parti il ve ilçe teşkilatları da dahil olmak üzere önemli bir değişikliğe giderse, ben en azından 2023 seçimlerinde de partinin başarılı sonuçlar alacağını tahmin ediyorum.

Çay Simit Hesabı AK Partiyi Halktan Koparır

Özellikle ucuz siyasetin sinyallerinden birisi olan ve vatandaş olarak yıllardır bizi sıkan çay simit hesabı yapan vekiller, mümkün olduğu kadar minimize edilmelidir. Siyasetçinin misyon ve vizyonu, böyle ucuz siyasetle meşgul oluyorsa o kişinin bağlı olduğu partinin az ya da çok kan kaybetmesi en muhtemel gerçeklerden birisidir.

Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanını olağanüstü bir şekilde öven tüm yönetim birimleri de, derhal revize edilerek büyük bir değişime gidilmelidir. Aksi halde bu düşüş, 2023 seçimlerinde AK Parti için kalesi olduğu illerde dahi, büyük bir hüsrana dönüşebilir. Daha aklı selim ve mantıklı açıklamalar yapan, vizyon sahibi yeni simalar halkın karşısına çıkarılmadığı takdirde, ben bunu oldukça olası görüyorum. Şüphesiz ki artık halkın gözünde, Cumhurbaşkanı da önemli ölçüde yıprandı.

Bu sıkıntılı süreçten ve siyasi sarmaldan, yine Erdoğan kendi siyasi dehasını kullanarak çıkmayı başarmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti