2017-2018 Balık Sezonu Sona Erdi: Balık Avı Yasağı Sürüyor

2017-2018 Balık Sezonu Sona Erdi: Balık Avı Yasağı Sürüyor

Balık severleri üzüntüye boğacak haber. Geçtiğimiz yıl 1 Eylül’de başlayan balık sezonu geçtiğimiz gün 15 Nisan’da sona erdi.

Ekonomi Haberleri - 2018-05-05 11:43:06

Denizlerde bilinçsiz avlanmanın önüne geçilmesi, balıkların yumurtalarının bırakma vakti ve balık türlerinin devamını sağlanmasına yönelik her yıl 15 Nisan’da başlatılan balık avı yasağı uygulaması bu yıl da başladı. Denizlerde balık avına çıkan balıkçılar, yasağın başlamasıyla istirahata çekildi. Balık avı yasağının başlamasının ardından da Trol ve Gırgır yöntemiyle balık avı başladı. Nisan ayının 15’inde başlayan av yasağının hemen ardından kültür balıklarının satışı da başladı.

Geçtiğimiz balık avı sezonunda yeteri kadar balık avlamayan balıkçılar ise şimdiden kara kara düşünmeye başladı. Zira hava şartlarından dolayı özellikle istavrit ve hamsi başta olmak üzere denizlerimizde bulunmuyordu. Denizlerimizde az miktarda bulunan balıklar da sezon oyunca yüksek fiyattan satıldı. Ancak çoğu zaman balıklar avlanmadı ve tezgahlarda yerini almadı. Balık sezonunu buruk bir şekilde kapatan balıkçılar, gelecek balı avı sezonuna umutla bakmaktadır.

Bazı balıkçılar ise sezonun çok iyi geçtiğini dile getirdi. Balık sezonu boyunca balığın azlığından yakınan balıkçıların yanlış ve bilinçsiz balık avlanma nedeniyle yeteri kadar balık avlamadığının altını çizen balıkçılar, ileriki zamanlarda bilinçli balık avı yapılması ve hava şartlarının olumlu olmasıyla daha çok bereketli bir şekilde balık avlayacaklarını dile getirdi.

Peki 2018 Balık Sezonu ne zaman başlayacak?

Bu yıl 15 Nisan’da başlayan balık avı yasağının her yıl olduğu gibi 1 Eylül 2018 itibariyle  başlayacağı belirtildi. 1 Eylül’de balıkçılar, “Vira Bismillah” deyip denizlerimizde balık avına çıkacaklar.

Sende Yorumla...

DİĞER HABERLER

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri