Türkmenistan’da Renkli Arabaların Yasaklanması Vatandaşları Çileden Çıkardı

Türkmenistan’da Renkli Arabaların Yasaklanması Vatandaşları Çileden Çıkardı

Türkmenistan’da alınan sürpriz bir kararla renkli arabalar yasaklandı. Renkli arabaların yasaklanmasının ardından vatandaşlar arabalarını beyaza boyamaya başladı. Başkent Aşkabat dahil ülkenin her yerinde beyaz boya kıtlığı yaşanıyor.

Dünya Haberleri - 2018-05-05 12:41:34

Türkmenistan’da yönetimin aldığı bir kararla ülkede renkli arabaların kullanılması yasaklandı. Ülkenin basın kaynakları, başkent Aşkabat’ta 25 Mayıs’ta kent gününün kutlamasına kadar bütün arabaların beyaz olması istendi.  Bu arada beyaz renginin Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdymukhammedov’un en sevdiği renk olduğu belirtiliyor. Renkli araba kullanımının ülke genelinde yasaklandığı belirtiliyor. Beyaz renginin kullanılmasına başlanmasının ardından beyaz boya fiyatları adeta uçuşa geçti. Beyaz renge boyama ücreti Dolar bazında 5 Bin Doları aşıyor.

 

Ülkede taksicilik yapanlar ise bu durum karşısında adeta perişan olmuş durumda. Çünkü bir arabanın boyanması yaklaşık olarak bir ay sürüyor. Bu durumda taksiciler işsiz beklemeye devam ediyor.

 

Sende Yorumla...

DİĞER HABERLER

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri