haberler
HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu İstifa Etti: Zekeriya Yapıcıoğlu Kimdir?

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu İstifa Etti: Zekeriya Yapıcıoğlu Kimdir?

Hür Dava Partisi Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, sosyal medya hesabında görevinden istifa ettiğini paylaştı Peki Zekeriya Yapıcıoğlu neden istifa etti?. İşte haberin ayrıntıları

Gündem Haberleri - 2018-05-21 17:22:32

HÜDA PAR (Hür Dava Partisi) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, mikro blog twitter sitesindeki resmi hesabında HÜDA PAR genel başkanlığından istifa ettiğini söyledi. Yapıcıoğlu, twitter’da “30 Haziran 2013 tarihinden beri şerefle üstlendiğim HÜDA PAR Genel Başkanlığı görevimden bugün istifa ettim.” Paylaşımını yaptı.


Zekeriya Yapıcıoğlu Kimdir-nerelidir?


Zekeriya Yapıcıoğlu, 1966’da Batman’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi de Batman’da okuyan Yapıcıoğlu, 1988’de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1990-2012 yılları arasında avukat olarak çalıştı. Partisinin kurucu üyelerinden olan Yapıcıoğlu, 2013 yılının Haziran ayından HÜDA PAR’ın 1. Olağan Kongresinde partisinin genel başkanı olarak seçilmişti. Evli ve beş çocuk babası olan Yapıcıoğlu, partisinin 2. Olağan Kongresinde de genel başkan seçildi. 21 Mayıs 2018’de sosyal medya hesabında partisinin genel başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

Zekeriya Yapıcıoğlu'nun neden istifa ettiği ise henüz belirtilmedi.

 

Sende Yorumla...

DİĞER HABERLER