17 Mart’ta Geçerli Mazota Ve Benzine 1.62 TL Büyük İndirim!

Akaryakıt fiyatlarıyla alakalı son dakika açıklaması geldi. Petrol fiyatlarında ki sert düşüşten sonra motorin ve benzine arka arkaya indirimler gelmeye devam ederken dün motorine 2,38 TL indirimin ardından bugün de hem benzin hem de motorin için yeni bir indirim geldi. Litre fiyatına, benzinde 1 lira 76 kuruş, motorinde ise 93 kuruş indirim gerçekleştiği duyuruldu. Bunun ardından yarından itibaren geçerli kılınacak benzin ve mazot için yeni bir indirim daha beklendiği belirtilmekte.

Yayınlanma:
Güncelleme:
17 Mart’ta Geçerli Mazota Ve Benzine 1.62 TL Büyük İndirim!

DEV İNDİRİM BEKLENİYOR

Rusya ile Ukrayna arasındaki görüşmelerden gelen olumlu mesajların etkisiyle petrol fiyatları durumdan etkilenerek düşüşe geçti. Petrol fiyatlarının düşüşe geçmesi pompaya indirim olarak yansıması beklendiği belirtildi ve 17 Mart 2022den itibaren geçerli olmak üzere benzin fiyatlarında 62 kuruş, motorinde 1 TL indirim beklendiği öne sürüldü.

Motorin fiyatlarına 15 Martta gelen 2 lira 38 kuruşluk indirimin hemen ardından, bugün ise benzin fiyatlarında 1 lira 76 kuruş, motorinde 93 kuruş indirim yapıldı. Sektör kaynaklarından alınan birtakım bilgiye göre; yarından itibaren geçerli olmak üzere , benzin grubunda 62 kuruş; motorin grubunda 1 TL fiyat indirimi beklenmekte.

akaryakit-indirim-var-mi-14-mart-bu-gece-14794978-7461-amp.jpg

GÜNCEL FİYATLAR

Gelen indirimden sonra akaryakıt firmalarının internet sitesindeki yeni ve güncel verilere göre son fiyatlar halka arz edildi. Bu doğrultuda İstanbulda yeni motorin fiyatı 19,66 TL, benzin fiyatı 18,71 TL, olmakla beraber Ankarada motorin fiyatı 19,81 TL, benzin fiyatı 18,81 TL, ve son olarak İzmirde ise motorin fiyatı 19,82 TL, benzin fiyatı 18,83 TL olduğu belirtildi.

AKARYAKIT FİYATLARI İÇİN TOPLANILIYOR

Ayrıca EPDK öncülüğünde yarın akaryakıt fiyatlarına ilişkin bugün önem arz eden bir toplantı yapılacak. Toplantıda akaryakıt bayilerinin, nakitle akaryakıt satışına daha ucuz tarife uygulanması ve de nakliye ücretlerinde düzenleme yapılması gibi bir dizi öneriyi gündeme taşıması beklenmekte.

benzin-ve-motorine-indirim-geldi-mi-15-16-mart-14798604-9830-amp.jpg

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’de dahil olmak üzere Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki birtakım değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Hesaplanmanın sonucunda ise dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebilmektedir.

Keşfet