40 Bin TL Gibi Uygun Bir Fiyatı Olan Elektrikli Otomobil Artık Türkiye’de!

Otomobil tutkunları artan benzin, motorin ve LPG fiyatlarına tepki olarak elektrikli araçlara yöneldi. Ayrıca alınan bilgilere göre bir Çin model araç piyasanın dengesini değiştirecek. Ülkemizde 250 bin TL'nin altında yeni araç bulmak oldukça zor. Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
40 Bin TL Gibi Uygun Bir Fiyatı Olan Elektrikli Otomobil Artık Türkiye’de!

Bu maliyetlerde modeller en boş versiyon modelleri olarak sınıflandırılabilir. Bu arada son akaryakıt fiyatlarındaki artışlarla birlikte araç sahipleri de kara kara düşünmeye başladı. Çünkü mevcut fiyatlandırmaya göre benzin ve mazot 20 TL tavanına vurdu. Sonuç olarak, otomobil alıcıları son zamanlarda elektrikli araç olanaklarını araştırmaya ve bu olanaklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başladı.

Raptor e-Car 40 Bin TL

Otomobil üreticileri elektrikli otomobilleri sadece ülkemizde değil tüm dünyada ilk tercihleri ​​olarak kullanmaya başladılar. Ayrıca elektrikli araçların bir kısmı yavaş yavaş ülkemizde de satılmaya başlandı. Bunun bir örneği olarak piyasadaki en ucuz elektrikli araç olan Raptor e-Car'ı örnek verebiliriz. Kullanıcılar şimdiden Raptor e-Car modelini merak edip araştırmaya başladı. Yeni Raptor e-Car'ın fiyatı şu anda 40 bin TL. Dürüst olmak gerekirse, bu paraya 300.000 kilometreden fazla kullanılmış eski model arabalar bulmak bile imkansız.Raptor e-Car, kompakt boyutuna rağmen toplam 35-40 kilometre menzile sahip. Bu aralık tabii ki hava ve yol koşullarına göre değişebilir. Ayrıca düşük hızlarda elektrikli otomobiller daha az pil kullanır, ancak yüksek hızlarda da daha fazla pil kullanır. Bir anlamda içten yanmalı motorların tam tersidir.

352.jpg

Şehir içi azami hızı 30 kilometre

Raptor e-Car genellikle üç yolcu kapasitelidir. Alternatif olarak arka koltuklar katlanabilir ve bagaj olarak kullanılabilir. Aracın günlük şehir içi kullanım için kabul edilebilir azami hızı 30 km’dir. Hız faktörü biraz düşük olarak kabul edilir. Ancak bu hızın şehir içi kullanım için yeterli olduğu gayet söylenebilir. Elbette özellikle kısa mesafeler için kullanacaksınız. Bu kompakt, sevimli araba, dijital bir gösterge ve ısıtıcılarla donatılmış olarak gelir ve B sınıfı ehliyet ile sürülebilir. Ancak hava yastıkları gibi standart özellikler bu araçta mevcut değil. Çünkü fiyatı mümkün olduğu kadar düşük tutmaları gerekiyordu. Ayrıca, batarya tarafında lityum iyon piller yerine aküler seçilmiş. Yani aşina olduğumuz otomobil aküleri bağlanarak belirli bir pil kapasitesi elde edilmiştir.

Keşfet