400 Yaşındaki Meşe Ağacı Eunice Fırtınası Nedeniyle Essex'te Bir Evin Üzerine Çöktü

Korkunç bir olayda, 400 yıllık bir meşe ağacı Eunice fırtınası nedeniyle kökünden söküldü ve 750.000 £ değerinde bir aile evinin üzerine çöktü. Ev, Essex, Brentwood'da bulunuyordu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
400 Yaşındaki Meşe Ağacı Eunice Fırtınası Nedeniyle Essex'te Bir Evin Üzerine Çöktü

Sven Good, BBC tarafından yayınlanan bir raporda, "bir gıcırtı ve ardından büyük bir patlama duyduğunda" ebeveynlerinin müstakil evinde çalıştığını açıkladı. Bundan birkaç dakika sonra ağaç devrildi ve birkaç odaya çarparak evde hasara neden oldu.

Eski meşenin daha önce hiçbir istikrarsızlık belirtisi göstermediğini açıkladı.

Bay Good, ailenin "İngiliz işini yaptığını ve bara gittiğini" söyledi.

"Büyük bir rüzgar nefesi, bir gıcırtı ve ardından büyük bir patlama duyduğumda bir konferans görüşmesindeydim" dedi. Durumu açıklayarak, bütün evin sallandığını söyledi.

Ağaç çatının bir kısmını kapladı ve birinci ve zemin katlardaki birkaç odaya ağır hasar verdi.

Storm Eunice, Birleşik Krallık'ta büyük hasara yol açtı. Hava tahmincileri, Pazar günü İngiltere'yi tekrar saatte 80 km'ye varan rüzgarların vuracağını tahmin ediyor.

Ülkede aşırı hava koşullarına neden olan fırtına, Cumartesi günü elektriği yeniden sağlamak için mücadele eden acil durum ekipleriyle 1,4 milyon haneyi şebekeden çıkardı.

Met Office tahmincisi Simon Partridge, Guardian ile konuşurken “ıslak ve rüzgarlı havanın” önümüzdeki hafta devam etmesini bekleyebileceğimizi söyledi. Bu aynı zamanda iyileşmeyi de etkileyecektir.

“Eunice gitti ama ne yazık ki işler yolunda gitmiyor. İzlanda yakınlarında başka bir alçak basınç alanı var ve bu da Pazar gününe kadar çok kuvvetli rüzgarlar getirecek. Bunun yanı sıra makul derecede şiddetli yağmur da aldık."

Storm Eunice, Cuma günü Londra için ilk "kırmızı" hava uyarısını ateşledi. 1987'de İngiltere ve Kuzey Fransa'yı vuran "Büyük Fırtına"dan bu yana Avrupa'nın en güçlü fırtınalarından biriydi.

Keşfet