46 Yaşında Emekli Olabilme Durumu Konuşuluyor! Bakan Yeşil Işık Yaktı! Sadece Tek Şartı Var!

Erken emekliliğin heyecan verici haberi sonunda geldi. Emekliliğe kilitlenenler için uzun zamandır beklenen müjdeli haber geldi. EYT sorunu bu şekilde çözülmüş oldu. Hükümetin bu adımı 2023 seçimlerinden önce yapması bekleniyor. Tüm bu soruların en detaylı cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
46 Yaşında Emekli Olabilme Durumu Konuşuluyor! Bakan Yeşil Işık Yaktı! Sadece Tek Şartı Var!

3600 göstergede daha önemli önlemler alındıktan sonra odak, EYT yasasına kaydı. Yüz binlerce EYT mensubu ve ailelerini etkileyen yasa, kısa sürede açıklamaya konu oldu. EYT sorunu ne zaman çözülecek? EYT üyeleri hemen emekli olabilecek mi?

EYT üyeleri çözüm bekliyor

Bilindiği üzere 8 Eylül 1999 tarihinde yürürlüğe giren 4447 sayılı Kanun ile emeklilik şartları değişmiştir. İşe başladıkları tarihte prim ödeme gün sayısı ve sigortalılık süresinin dolmasını bekleyen çalışanlar, çalışma hayatı yeni yasanın yaş şartına tabiydi. Çalışma hayatına başladıktan sonra gelen yasa ile yaş şartı emeklilik şartı olarak eklendikten sonra birçok çalışan emeklilik yaşına kilitlendi. Emekli olabilmek için yaş kriterlerini karşılamaya çalışan EYT üyeleri de çözüm bekliyor.

Açıklamayı Bakan Vedat Bilgin yaptı

Kadın çalışanlar için 58, erkek çalışanlar için 60 yaş sınırının uygulanmasının ardından EYT üyeleri heyecan verici bir haber bekliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son dakika olarak güzel haberi verdi. Bakan Bilgin, EYT'lilerin sıkıntılarını gidermek için çalışmaların yapıldığını ve EYT konusunun çalışma takvimine alındığını kaydetti. Bakan Vedat Bilgin, yeni yasanın emeklilik yaşına yaklaşan EYT üyeleri için gündeme alındığını kaydetti. Milyonlarca vatandaşı etkileyen EYT yasasıyla ilgili Hükümet tarafından olumlu haberi bizzat Bakan Bilgin aktardı.

Öncelik 3600 ek göstergede olacak

Herkesin dikkati EYT yasasının ne zaman uygulanacağına odaklanırken iddialar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Perde arkasında EYT yasasının 2023 seçimlerinden önce kabul edileceği ve yüz binlerce EYT üyesinin 1 ila 3 yıl erken emekli olmasına olanak sağlayacağına dair spekülasyonlar dolaşmaya başladı. Bakan Vedat Bilgin, EYT konusuna ilişkin yaptığı açıklamalarda, zorlukların adım adım çözüleceğini, 3600 ek gösterge ile sözleşmeli ve emeklilere yönelik düzenlemelere öncelik verileceğini kaydetti. Bilgin, çalışma programının bir parçası olduğunu açıkladıktan sonra EYT yasasına onay vermiş oldu.

Keşfet