ABD Rus Petrol İthalatını Hedef Alabilir

Rus dışişleri bakanı, Ukrayna'nın nükleer silah edinmesi durumunda ülkenin "gerçek tehlike" ile karşı karşıya kalacağı konusunda uyardı. Ukrayna'daki savaşın yedinci gününe girerken, Ukraynalı yetkililer 14'ü çocuk olmak üzere en az 350 kişinin öldüğünü söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
ABD Rus Petrol İthalatını Hedef Alabilir

Kiev belediye başkanı Vitali Klitschko, "düşman başkente yakın güçler çekiyor" dedi ve "Savaşacağız" dedi.

44 yaşındaki Devlet Başkanı Zelenskiy savaşa devam etme sözü verirken, füzeler Ukrayna şehirlerini vurmaya başladığında, Başkan Putin 24 Şubat'ta kuvvetlerine askeri operasyonlar yürütme emri vermişti.

Bu arada, Başkan Biden, Rusya'nın ABD'ye petrol ithalatının "masanın dışında" olmadığını iddia ettiğinden, Rusya bir dizi yaptırımdan etkilendi. Batılı ülkeler, finans ve havayolu sektörünü hedef alan yaptırımlarla Rusya'yı çoktan vurdu.

Biden, "Masanın dışında hiçbir şey yok" dedi.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, "yolsuz Rus oligarklarını" takip edeceğini ilan ederken yaptırımları ihlal eden kişi ve kuruluşların varlıklarına el koyacağını söyledi.

ABD Başsavcısı Merrick Garland, "Suç eylemleri Rus hükümetinin bu adaletsiz savaşı sürdürmesine olanak sağlayanları soruşturma, tutuklama ve kovuşturma çabalarımızda elimizden geleni ardına koymayacağız" dedi.

Keşfet