ABD'deki yeni bir ankette,% 55'in üzerinde katılımcı, internetten kaybolmak istiyor

Bugünün dünyasında, internet hayatı yaşamak için bir zorunluluk haline geldi. Ancak ABD'deki son bir ankete göre, katılımcıların yarısından fazlası, mümkünse internetten kendilerini silmek istediklerini söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
ABD'deki yeni bir ankette,% 55'in üzerinde katılımcı, internetten kaybolmak istiyor

Nordvpn tarafından piyasa araştırma firması ile yapılan yeni çalışmada, ankete cevap veren Amerikalıların yüzde 55'inden fazlası, söz konusu medya raporlarını belirtti.

Çalışma geçen yıl Aralık ayında yapıldı. 18 yaş ve üstü olan yaklaşık 1.002 ABD tüketicisi dahil edildi.

İnternetten kendilerini silme ihtiyacı üzerine, yüzde 47 civarında güvenmediklerini söyledi. Yüzde 46'lık bir başkası, internette isimlerini almak için hiçbir sebep olmadığını söyledi. Ve yüzde 42'si hacklenebilecekleri için korktuklarını söyledi.

Katılımcıların sadece yüzde 18'inde internet olmadığını dilediklerini söylediler. Sadece yüzde sekiz, hiç kullanmadıklarını söyledi.

İnternetten kaybolmak istediklerini paylaşırken, incelenen 10 Amerikalıdan yaklaşık 6 Amerikalı, kişisel finansal bilgilerin kalıcı olarak kaldırılmasını istiyor.

Civarında% 26, utanç verici anlar, başka bir% 26'sı eski buluşma veya sosyal medya profillerini,% 24'ünü söyleyen fotoğraflar ve videolar. Ve nihayet% 23, önceki istihdam geçmişinin web'den silinmesini istedi.

Keşfet