Abdulkadir Selvi anket sonucunu yayımladı

Her daim AKP'yi savunan Abdulkadir Selvi 12-15 Mayıs tarihleri arasında yapılan anketin sonuçlarını köşesinde paylaştı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Abdulkadir Selvi  anket sonucunu yayımladı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 12-15 Mayıs tarihleri arasında 2519 kişi ile yapılan anketin sonuçlarını köşesinde paylaştı.

Selvi'nin aktardığına göre; 'Bugün seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?' sorusuna yanıt verenlerin oranı kararsızlar dağıtıldığı takdirde şöyle çıkıyor

AK Parti 35.9

CHP 26.2

İYİ Parti 10.7

MHP 10.4

HDP 10.1

DEVA 1.1

Zafer Partisi 1.1

Türkiye Değişim Partisi 0.9

Yeniden Refah Partisi 0.9

Saadet Partisi 0.8

BBP 0.8

Memleket Partisi 0.5

Gelecek Partisi 0.4

Vatan Partisi 0.1

Optimar'ın Başkanı Hilmi Daşdemir, 'Daha önce AK Parti’ye oy veren seçmen başka partilere gitmiyor. Gönlü hâlâ AK Parti’de. AKP bir birimlik bir iyileştirme yaparsa bu 10 birimlik bir geri dönüş sağlıyor' yorumunu yaptı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİSelvi'nin aktardığına göre cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Optimar’ın anketine katılanların yüzde 36.1’i cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’a oy vereceğini söylüyor.

İkinci sırada ise yüzde 11.9’la Kılıçdaroğlu geliyor.

Üçüncü sırada ise yüzde 11.9’la Mansur Yavaş gelirken, onu yüzde 8.4’le Ekrem İmamoğlu takip ediyor.

Beşinci sırada yüzde 4.7’yle Selahattin Demirtaş’ın geldiği ankette Meral Akşener yüzde 3.2’yle altıncı sıraya yerleşmiş durumda.

BU PAZAR SEÇİM OLSA CUMHURBAŞKANLIĞI İÇİN ERDOĞAN’A OY VERİR MİSİNİZ?

'Bu pazar seçim olsa cumhurbaşkanlığı için Erdoğan’a oy verir misiniz?' sorusunda ise 'Erdoğan’a oy veririm' diyenlerin oranı yüzde 43.8 çıktı.

Selvi, 'Geçen aylarda ise bu oran yüzde 38’le yüzde 41.5 arasında gidip geliyordu. Erdoğan son aylarda tekrar yükselişe geçmiş' dedi.

Keşfet