Aktif Satış Danışmanı Nasıl Olunur, Ne İş Yapar?

Satış danışmanı olmak, yetenek aranan meslek gruplarından biridir. Aktif Satış Danışmanı nasıl olunur? İşte yanıtı…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Aktif Satış Danışmanı Nasıl Olunur, Ne İş Yapar?

Aktif Satış Danışmanı nasıl olunur sorusuna verilecek olan yanıt, aslında direkt olarak okunması gereken bölüm üzerinden verilmez. İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde okumuş olan öğrenciler için de bu alanda çalışmanın imkanı vardır. Çünkü genel olarak performans gerektiren bir iştir. Kişinin performansının iyi olması durumunda da okuduğu bölüm önemsiz olacaktır. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, siz de aktif satış danışmanı olma konusunda avantajlı olabilirsiniz. Ancak bölümünü okumak istiyorum diyenler için ise pazarlama bölümünün okunması önerilir.

Aktif Satış Danışmanı Ne İş Yapar, Zor mu?

Tam olarak ne iş yapar? Aktif Satış Danışmanı ne iş yapar? Bilmeniz gereken, bu alanda çalışacak olan kişinin iletişim yeteneğinin olmasıdır. Yapacağı iş, aslında kişinin yetenek durumuna çok kolay ya da çok zor olabilir. Çünkü direkt olarak mevcut olan markanın, ürünün satışı için pazarlama ifade edilir. Bu bağlamda kişinin ikna yeteneği de son derece önemli olacaktır. Kendisini çok iyi ifade eden ve çok iyi kontrol etme imkanı bulan kişiler tarafından bu işin başarılı şekilde yapılacağına inanılır.

  • Mevcut marka ya da ürünün satışını yapmak
  • Sahada görev almak
  • Mağazada görev almak
  • Günlük satış hedefine uymak

Aktif satış danışmanı olmak bu görevlerin yerine getirilmesi demektir. Bu sayede direkt olarak prim üzerinden de kazanç elde etmek söz konusu olabilir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak satış danışmanı olarak görev almanız söz konusudur.

Aktif Satış Danışmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Peki, satış danışmanları ne kadar maaş alır? Özel sektörün en çok istihdamı olan mesleği, tam olarak net bir fiyat vermez. Çünkü çok sayıda marka ve firma üzerinden hizmet verilir. Maaş konusunda da bu sebeple geniş bir aralık söz konusu olacaktır. Aktif Satış Danışmanı ne kadar maaş alır sorusunun yanıtına, direkt olarak 3.000 TL ile 10.000 TL arasında maaş mümkün diyebiliriz. Aralık geniştir.

Keşfet