Amazon Nedir Ve Nasıl Para Kazanılmaktadır?

Para kazanmak isteyen kişiler farklı alternatiflere yönelmektedir. Bu alternatiflerden birisi de Amazon’dur. Peki, Amazon’dan nasıl para kazanılmaktadır?

Yayınlanma:
Güncelleme:
Amazon Nedir Ve Nasıl Para Kazanılmaktadır?

Amazon’dan nasıl para kazanılmaktadır sorusunun cevabı pek çok kişiyi ilgilendirmektedir. Gerçekten Amazon’dan para kazanmak mümkün mü yoksa gerçek dışı bir bilgi mi soruları oldukça merak edilmektedir. Dünyada ve ülkemizde sıklıkla kullanılan bir alışveriş sitesi olan Amazon ile sadece alışveriş değil satış ortaklığı yapmak da mümkündür. Üstelik sadece kullanılan para birimi değil, dolar ve Euro gibi farklı para birimleri kazanmak da mümkündür.

Amazon’dan Nasıl Para Kazanılabilir?

En köklü e ticaret sitelerinden biri olan Amazon, hemen hemen her ülkede satış gerçekleştirmektedir. Amazon’dan nasıl para kazanılabilir sorusunun 2 temel cevabı şu şekildedir:

  • Doğrudan satıcı olarak Amazon ile para kazanılabilir.
  • Ürün satışı yaparak ve komisyon kazanarak para kazanmak mümkündür.

Amazon Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak

Amazon üzerinden satış yapacak işletmelerin satış ortaklığı imzalaması gerekmektedir. Amazon.com sitesine girilerek ürün tanıtımı yapmak ve kayıt olmak isteyen kişiler ücretsiz bir şekilde kayıt olabilir. Kişiler telefon numaraları veya mail adresleri ile kayıt olabilirler. Satış ortağı olan kişiler unutmamalıdır ki bilgiler İngilizce olarak yazılıdır. Bunun için İngilizce bilgisi olmayan kişiler tedirgin olmamalıdır. Çünkü Google çeviriden destek almak mümkündür.

Amazon’da reklamı yapılacak pek çok ürün vardır. Bu ürünlerin satışı sadece yurt içi değil yurt dışına da yapılmaktadır. Çünkü Amazon dünyada talep gören bir sitedir. Katılımcı olan kişiler sadece ilişkili oldukları ürünler için değil farklı ürünler içinde gelir elde etmektedir. Amazon’a bağlı kuruluş bağlantısı aracılığı ile Amazon’a gönderildiği zaman birisi tarafından satın alınırsa yüzde alınmakta ve kazanç sağlanmaktadır. Görüldüğü üzere Amazon’da satış ortaklığı hem çok kolay hem de kazançlı bir seçenektir.

Amazon’da Doğrudan Satış Yaparak Para Kazanmak

Amazon’da doğrudan satış yaparak para kazanmak için kişilerin bir e ticaret sitesi olması gerekmektedir. Sonrasında üyelik doğrulama kısmı yapılmalıdır. Hesap bilgileri girilerek hesap oluşturulduğu zaman özel kimlik numarası oluşturulur. Kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapılabilir.

Amazon’da satış yapmak güvenli ve kazançlı bir sistemdir ve e ticaret siteleri içerisinde küresel sıralamada liderdir.

-

Amazonda Satış Yaparken Kaybetmemek İçin Ne Yapmalı?

Amazonda satış yaparken kaybetmemek için ne yapmalı sorusunu birçok kişi sormakta ve çözüm aramaktadır. Kullanmakta olduğunuz sistemi öncelikle çok iyi tanımalısınız. Hangi platformda satış yapacağınızı iyi bilmezseniz süreçte hatalar ve aksamalar da olabilecektir. Yurt dışı kaynaklı firmalarda bu tanıma ve süreci anlama kısımları daha da önemli olabilir. Geçerlilik durumları ve hizmet politikaları bölümlerini atlamadan işlem yapmalısınız.

İade politikaları konusunu netleştirmelisiniz. Amazon sisteminde uzak mesafelerde yapılan iade süreçleri vs. konusunda iletişime geçecek olan kişiler ve sizin iletişime geçeceğiniz bölümler önemlidir.

Müşterilerinizin memnuniyet değerlendirmesini iyi okumalısınız. Yorumlara, üründeki eksik yönler, hizmet ayrıntılarını atlamamanız gerekmektedir. Her müşteriden gelen olumlu olumsuz yönleri bütün olarak değerlendirmelisiniz. Kaybetmeden ilerlemek için devamlı satışlarda ve ürünlerdeki eksik yönleri bulmalısınız.

Bir Şirket Sahibi Olmadan Amazonda Satış

Amazonda satışlarınız esnasında bir firma zorunluluğu olmasa da ürün seçenekleri ve genel satış politikaları açısından bazı kriterler görülmektedir. Belirli bir üyelik ücreti yanında kurallara uygunluk, satışa zemin hazırlayan bölümleri yerine getirmiş olmak vs. önem kazanmaktadır. Yani bir firmaymışçasına işlemleri yürütmeniz ve disiplinli bir şekilde hareket etmeniz gerekecektir.

Amazon FBA kargo sisteminin avantajlarını iyi değerlendirmeniz başarılı bir satış süreci için önem kazanmaktadır. Teknik anlamda sorularınızı netleştirmeli ve firma iletişim adreslerini de değerlendirmelisiniz.

Ürünlerinizin son kullanma tarihini geçirmemeye dikkat ediniz. Kampanya ve diğer teknik açıklamaları da doğru belirtmeye özen gösteriniz

Keşfet