Amigron’un yayılması nedeniyle binlerce Noel uçuşu iptal edildi

Resim
borç…New York Times için Dave Sanders

Binlerce yolcu, uçuş görevlileri de dahil olmak üzere Omicron vakalarındaki son artış nedeniyle Cuma ve Cumartesi günleri Noel uçuşlarını son dakikada iptal etti.

Noel Arifesi ve Noel Günü için dünya çapında iptallerin sayısı arttı 3.800’den fazla, தி Havayolu Farkındalık Web Sitesi Gösterilen, Amerika Birleşik Devletleri’nde 1.000’den fazla. İptal, herhangi bir günde yaklaşık 80.000 ziyaretçinin nispeten küçük bir yüzdesini temsil etmesine rağmen, kafa karıştırıcı bir engeldi. Tatil En yaygın tarafından gölge Omigron varyantı, Hangi şimdi hesaplar yüzde 70’den fazla Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni korona virüs vakaları.

Chicago merkezli taşıyıcı sözcüsü Joshua Fried, United Airlines’ın Cuma günü düzinelerce havalimanı için planlanan 4.000 yurt içi ve yurt dışı uçuşun 176’sını, büyük ölçüde ekip üyelerinin yaptığı çağrıların bir sonucu olarak iptal ettiğini söyledi. Cumartesi günü en az 44 uçuşun iptal edildiğini söyledi.

Delta Air Lines sözcüsü, 3100 uçuşun 158’inin iptal edildiğini söyledi. Yılın en yoğun seyahat günlerinden biri olan Noel Arifesi Cuma günü olarak planlanıyor. Atlanta merkezli havayolu, tarifeli uçuşları dengelemek için uçak ve personelin dönüştürülmesi ve değiştirilmesi de dahil olmak üzere “tüm seçenekler ve kaynaklar” tükeniyordu.

İptaller meydana geldi Sözcü Kate Modolo, “Hava durumu ve Omigron ile Delta dahil olmak üzere ilgili sorunların birleşimi, hafta sonu en az 150 iptal bekliyor” dedi.

Alaska Havayolları Perşembe günü 17 iptal yaptı ve çok sayıda mürettebat üyesinin enfekte olduğunu bildirmesine neden oldu, ancak bir sözcü Cuma günü sadece dokuz uçuşun iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

JetBlue ve Allegiant dahil diğer havayolları da aynı şeyi yaptı Uçuş Farkındalığı, Said American Airlines şu anda uçuşu iptal etmedi.

READ  Biden, Covid, Aşılar ve Omicron: Canlı Haber Güncellemeleri

Gezginlerin çoğu gidecekleri yere varabilse de, yüzlerce insan, uzun yıllardır rezervasyon yaptırdıkları ilk gündelik tatili dört gözle bekleyen alternatifler arıyordu.

Minneapolis-St. Floors’a paspaslar, battaniyeler ve yastıklar saçılmıştı. Noel Arifesi Kahvaltı Uluslararası Havaalanı. Geceyi geçirenler, gün doğumundan hemen önce acil durum barınaklarını boş bırakarak koltuklarını yeniden ayırtmaya çalıştıkları için uçuş ertelendi ve iptal edildi.

Minneapolis bölgesinden bir gezgin olan Joe Lampkin, Cuma sabahı erken saatlerde D4 Kapısı yakınında bekliyordu ve ardından o sabah ailesinin onu beklediği Seattle’a giden bir uçağa binmeye çalıştı.

Kesin olan bir şey var ki hiçbir şey iptal edilemez” dedi. dedi Lampkin.

Delta’nın genel merkezi olan Atlanta Havalimanı’nda, yaklaşık 30 kişi, iki Delta personelinin uçuşları iptal edilen ve ertelenen yolcular için işleri halletmeye çalıştığı Terminal A’da yardım için sıraya girdi.

Müşteriler, iptalle ilgili şikayetlerini sosyal medyada dile getirdi.

The New York Times’a göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde son iki hafta içinde yüzde 55’lik bir artışla yaklaşık 187.000 yeni günlük vaka bildirildi. Corona virüsü monitörü.

Benzer sorunlar, uçuş görevlilerinin hastalık veya virüse maruz kalma raporları için çağrıda bulunmasıyla dünya çapında ortaya çıktı.

Avustralya merkezli Jetstar Airways’in bir sözcüsü, “Genel toplumda yaklaşık 80 uçuşu iptal etmek zorunda kalan artan sayıda vaka göz önüne alındığında, yakın temasları test etmek ve izole etmek için daha fazla lider ekip üyemize ihtiyacımız var” dedi.

Virüs yayılmaya devam ederken, personel sıkıntısı çeşitli hizmet sektörlerini etkiliyor.

İngiltere bu hafta, Covit-19 belirtilerini gösterdikten sonra insanların izole edilmesi gereken gün sayısını 10 günden yedi güne indireceğini ve yetkililer değişikliğin açığın hafifletilmesine yardımcı olacağını söyledi. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Perşembe günü benzer bir operasyon gerçekleştirdi, ancak değişiklik sadece sağlık çalışanları için geçerli.

READ  Moon Night'ın İngilizce okunuşu, içindeki en inanılmaz şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir