Artan Covid-19 vakaları, easyJet'i personel sıkıntısı nedeniyle İngiltere uçuşlarını iptal etmeye zorluyor

İngiltere'de yenilenen bir Covid-19 dalgası, easyJet dahil olmak üzere havayollarını son günlerde personel hastalık seviyeleri yükselirken yüzlerce uçuşu iptal etmeye zorladı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Artan Covid-19 vakaları, easyJet'i personel sıkıntısı nedeniyle İngiltere uçuşlarını iptal etmeye zorluyor

İngiltere, pozitif test edildiğinde kendini tecrit etmek için yasal bir gereklilik ve halka açık yerlerde maske takma ihtiyacı da dahil olmak üzere tüm koronavirüs kısıtlamalarını bu yılın başlarında kaldırdı.

Geçen ayın başlarında İngiltere'de vakalar artmaya başladı ve 26 Mart haftasının sonunda, pandeminin başlamasından bu yana en yüksek rakam olan 13 kişiden birinin virüs pozitif olduğuna inanılıyordu.

2020 ve 2021'de hastaneye yatış seviyeleri önceki zirvelerin oldukça altında olsa da, şirketler havalimanları da dahil olmak üzere hizmetlerde aksama olduğunu bildiriyor.

EasyJet hafta sonu 200'den fazla uçuşu iptal etti ve 4 Nisan Pazartesi günü yaklaşık 60 uçuşun iptal edileceğini söyledi.

British Airways de Pazar günü az sayıda iptal yaptı ve sorunun genel olarak havayollarını ve havaalanlarını etkilediğini söyledi.

EasyJet, etkiyi yumuşatmak için yedek ekipler atadığını ve rotaları iptal ederken birden fazla seçeneğin olduğu uçuşları birleştireceğini söyledi.

Açıklamada, "Etkilenen uçuşlardaki müşterilere bu durumun neden olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür dileriz" denildi. "Müşterilerle iletişime geçildi ve alternatif bir uçuşa yeniden rezervasyon yapma veya kupon veya tam para iadesi alma gibi seçenekleri sunuldu."

Covid-19 testi pozitif çıkan kişilerin artık yasaya göre kendilerini tecrit etmesi gerekmiyor, ancak çoğu şirket onlara bunu yapmalarını tavsiye ediyor.

Halk için ücretsiz testler de artık mevcut değil.

Keşfet