Benzin'de büyük indirim yapıldı! Arabası olanlar depolarını Full'emek için benzin istasyonlarında sıraya girdi

Sürekli yükselen ve benzin fiyatlarında bu akşam olmak üzere 1 liralık indirim geldi! Dünya piyasasında brent petrol fiyatlarının artmasıyla birlikte en çok zammı hisseden ülke konumunda olan Türkiye'de indirim geldi..

Yayınlanma:
Güncelleme:
Benzin'de büyük indirim yapıldı! Arabası olanlar depolarını Full'emek için benzin istasyonlarında sıraya girdi

Dünya piyasasındaki brent petrol fiyatlarının inişli çıkışlı durumları devam ediyor. Özellikle akaryakıt ürünleri, 2021 yılından beri 50’den fazla zam alarak fiyatı en çok yükselen ürünlerden biri olmuştu.

Küresel gelişmelerle 20 Mayıs tarihini 112 dolar seviyesinden kapatan brent petrol fiyatları, ülkemizdeki pompa fiyatlarının da yükselişe geçmesine neden oluyordu. Son olarak 20 lira seviyesini gören benzin için dün itibarıyla yeni bir indirim geldi. Bu indirim, araç sahiplerini bir nebze de olsa rahatlattı. İşte, benzin fiyatlarına gelen sevindirici indirime dair merak edilen tüm detaylar.

Benzin Fiyatlarına Gelen İndirim Yüreklere Adeta Su Serpti!

Son günlerde küresel brent fiyatlarından dolayı ülkemizde yükselişe geçen benzin fiyatları, 20 Mayıs itibarıyla 24 lira seviyelerine çıkmıştı. Bu durum, milyonlarca araç sahibinin gidecekleri yerler için toplu taşımaları tercih etmelerine neden oluyordu. Fakat sektör liderlerinden gelen son açıklamalara göre benzin fiyatlarında dün itibarıyla indirim yaşandı.

6243ddaf86b24424a4b93667.webp

Ülke genelinde satışa sunulan benzin ürünleri, 21 Mayıs itibarıyla 1 liralık indirim alarak 23 liranın da altına düştü. Hal böyle olunca benzin alımı yapan kişiler, litre bazında büyük bir avantaj kazanmış oldular. Şimdilerde milyonlarca araç sahibi, motorin ve LPG ürünleri için gelecek yeni indirimleri de dört gözle beklemeye başladılar.

22 Mayıs 2022 Güncel Akaryakıt Fiyatları Listesi!

21 Mayıs tarihinde gelen benzin indirimi, vatandaşlar arasında büyük sevinçle karşılanırken akaryakıt fiyatlarının ne kadar olduğunun da araştırılmasına neden oluyordu. Şimdilerde ortaya çıkan bu fiyatlar, sürücüleri çok mutlu edecek gibi duruyor. İşte, ülkemizdeki pompa fiyatlarına dair son durum.

İstanbul;

• Benzin: 22,85 Lira
• Motorin: 22,09 Lira
• LPG: 11,04 Lira

Ankara;

• Benzin: 22,94 Lira
• Motorin: 22,17 Lira
• LPG: 11,23 Lira

İzmir;

• Benzin: 22,96 Lira
• Motorin: 22,14 Lira
• LPG: 11,04 Lira

Keşfet