Bergen Filmi Gişeye Rekorla Girmeyi Başardı!

Farah Zeynep Abdullah’ın Bergen rolünde karşımıza çıktığı, sanat dünyasında “Acıların Kadını” olarak bilinen şarkıcının anlatıldığı film geçtiğimiz hafta vizyona girmişti. Vizyona girdikten sonra sanatçının katili olan kişinin memleketi olan Adana, Pozantı’da vizyona girmemesiyle gündem olan filmin ülkede şuan rekor bir gişe sayısına ulaştığı da aktarıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Bergen Filmi Gişeye Rekorla Girmeyi Başardı!

Film açılış gişesi ile tüm zamanların en iyi biyografi olurken aynı zamanda tüm zamanların en yüksek drama film açılış rekorlarının yeni sahibi olmayı başardı. Ülke çapında aynı anda 1100 sinema salonunda vizyona giren filme oluşan yoğun ilgi sebebiyle, ek seanslar da açılması dikkat çekmişti. Film ilk üç günde rekor sayıda izleyiciye ulaşmayı başardı.

İlk Üç Gün Gişesi 717 bin Rakamını Geçti

Bergen filmi sinemaya çıktığı ilk üç günde toplamda 718 bin gişe rakamını geçmeyi başardı. Bu rakam filme iki önemli rekoru da elde etme imkanı sundu. Tüm zamanlarda yayınlanan filmler arasında en yüksek drama film giriş gişesinin sahibi yaparken, aynı zamanda en iyi biyografi gişesine de sahip olmasına imkan sağldı.

Acıların Kadını “Bergen”’ini ve onun hayat hikayesini konu alan filmin senaryosunun altında Sema Kaygusuz ve Yıldız Bayazıt’ın imzası bulunuyor. Sanatçının gücünü nereden aldığından, sesinden ve aynı zamanda hayatına dair vazgeçmeleri, umutlarının anlatıldığı film çıktığı andan itibaren dikkat çekmeyi başardı.

4 Mart Cuma günü vizyona giren film ilk hafta gişesiyle de dikkat çekmeyi başaracak gibi duruyor. Batman filmi ile aynı anda yayınlanan yapım, rakibi olan filme adeta fark atmayı başardı.

Filmde Farah Zeynep Abdullah ile birlikte Erdal Beşikçioğlu, Tilbe Saran, Ali Seçkiner, Nergis Öztürk gibi birçok isim yer aldı. Başrol oyuncusu Abdullah’ın aynı zamanda filmde ki tüm şarkıları seslendirmesi filme farklı bir hava katması açısından dikkat çekmeyi başardı.

Keşfet