Bergen Filminin Ön Gösterimi Yapıldı! Eleştirmenler Filme Tam Not Verdi!

Bergen filmi 4 Mart Cuma günü izleyiciler ile buluşuyor. Acıların kadını olarak bilinen filmin ön gösterimi film eleştirmenlerine yapıldı. Bu sayede birçok ünlü ismin oynadığı film hakkında genel bir notta ortaya çıkmış oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Bergen Filminin Ön Gösterimi Yapıldı! Eleştirmenler Filme Tam Not Verdi!

Filmde Bergen karakterine Farah Zeynep Abdullah can verirken, ona Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran eşlik ediyor. Yıldız Beyazıt ve Sema Kaygusuz tarafından hazırlanan senaryo genç yaşta öldürülen sanatçının hayatının detaylarını öne çıkarıyor.

Film Cuma günü vizyona girmeden önce birçok önemli eleştirmenine ön gösterim yapıldı. Filmin bu anlamda eleştirmenlerden geçer not aldığı da görülmüş oldu. Özellikle filmle ilgili ortak yorum kadın cinayetleri konusunda önemli dersler verdiği ve çok üst düzey bir oyunculuk ortaya koyulduğu oldu.

Farah Zeynep Abdullah Tam Not Aldı!

Filmde acıların kadını olarak bilinen Bergen’i Farah Zeynep Abdullah oynuyor. Uzun süredir üzerinde çalıştığı karakteri sahneye çok iyi yansıttığı aktarıldı. Atilla Dorsay, genç sanatçının çok iyi bir oyunculuk sergilediğini, filmin başlarda çok aşırı dram ile başladığını ancak ilerleyen süreçte sanatçının hayatını çok iyi verdiğini aktardı.

Uğur Vardan, filmi izledikten sonra şarkıları da sesinden dinlediğimiz Farah Zeynep Abdullah’ın çok başarılı bir film performansı gösterdiği aktardı. Filmin genel hatları ile derli toplu bir biyografi filmi olduğu da özellikle aktardı. Diğer oyuncularında buna ayak uydurması filmi ortalamanın üzerine çıkardığı söyledi.

Şenay Aydemir yaptığı açıklamada Bu filmin özellikle 60’lı yıllar ile 90’lı yıllar Türkiye’sini başarı ile anlattığını gösterdi. Ayrıca bu filmin ilerleyen dönemde yapılacak biyografi filmleri içinde güzel bir şablon niteliğinde olduğunu söyledi.

Tunca Arslan, filmin ardından yaptığı açıklamada filmin başının dağınık olduğunu ancak film ilerledikçe daha doğru ve içten bir yapım izlediklerini aktardı. 8 Mart kadınlar gününe yaklaşılan şu günlerde bu yapımın ciddi bir gündem oluşturabileceğini de aktardı.

Bergen Filmi Fragman

Keşfet