Biden, Atlanta konuşması sırasında oy hakları için Philippester kurallarını değiştirmesi için Senato üzerindeki baskıyı artıracak

Biden’a, yönetimin oy hakları konusundaki çalışmalarını yönlendirmekle görevlendirilecek olan Gürcistan’daki Başkan Yardımcısı Kamala Harris eşlik edecek. Pek çok Kongre üyesi, yerel yetkililer ve sivil haklar liderleri çeşitli gezilerde onlara eşlik ediyor.

Atlanta’dayken, Başkan ve Başkan Yardımcısı Dr. Beyaz Saray, Martin Luther King, Jr. ve Corretta Scott King’in tarihi Ebenezer Baptist Kilisesi’nde gece kıyafetleri giyeceğini duyurdu.

Biden, “Önümüzdeki günlerde bu tasarılar oylamaya geldiğinde bu ülkede bir dönüm noktası olacak. Diktatörlüğe demokrasiyi, gölgeye aydınlığı, adaletsizliğe adaleti mi seçelim? Nerede durduğumu biliyorum” dedi. Beyaz Saray tarafından yayınlanan yorumlarından bir alıntı için. “Teslim olmayacağım. Geri adım atmayacağım. Sizin oy hakkınızı ve demokrasimizi iç ve dış düşmanlara karşı savunacağım. Öyleyse soru şu: ABD Senatosu nerede duruyor?”

Başkanın Atlanta’daki konuşması, ülkenin oy kullanma hakkını güçlendirmeye yönelik bir dizi çağrının sonuncusuydu. Biden, başkanlığının ilk yılı boyunca Oklahoma, Tulsa da dahil olmak üzere birçok konuşma yaptı. soykırım yüzyılı O şehirde; Güney Karolina Eyalet Üniversitesi toplantı; saat Martin Luther King Jr.’ın hatırası. Washington’da ve Ulusal Anayasa Merkezi’nde Philadelphia.

Atlanta Clark Üniversitesi ve Georgia’daki Morhouse College Grounds’ta yaptığı konuşmada Biden, “Temel Amerikan hakkının güçlü bir şekilde savunulması için çağrıda bulundu: oy kullanma ve sesinizin özgür, adil ve güvenli olarak sayılması hakkı. Saki Pazartesi günü söyledi.

“(Rahmetli Delege. John Lewis) eski bölgede bunu yapmanın tek yolunun Senato Oy Kullanma Özgürlüğü Yasasını ve John Lewis Oy Hakları Geliştirme Yasasını geçirmek olduğunu açıkça belirtecek” diye ekledi.

Biden konuşmasında, “Bir ülkenin tarihinde zamanın durduğu ve esas olanın önemsizden hemen çıkarıldığı bir dönemde, Biden bunu bir ülkenin tarihindeki en ender anlardan biri olarak nitelendiriyor. 6 son değil. Biz oy hakkını savunuyoruz, oy adil sayılmalı ve oy verdiğiniz partiler küçümsenmemeli ve karar değiştirilmeye çalışılmamalıdır.”

READ  Haiti: Adalet Bakanı, kaçırılan misyonerlerin geri kalanının mafya tarafından serbest bırakıldığını söyledi

Psaki Salı günü yaptığı açıklamada, Gürcistan’ın 2020 yılına kadar “oy kullanma hakkına saldıran seçmen baskı yasalarını” çıkaran 19 eyaletten biri olduğuna dikkat çekti.

“Bu seçmenleri baskı altına alma çabaları büyük yalanlar tarafından yönlendirilirken, bunlar tarihimizdeki bazı karanlık sayfaların bir yansımasıdır” dedi.

Philippister kurallarını değiştirmeden Biden’ın geçirmek istediği tasarının nasıl geçeceği belli değil. Atlanta yorumlarında Biden’ın kuralları değiştirmesi bekleniyor. O sahip Daha önce desteğini dile getirmişti. Oy Hakkı Yasasını uygulamak için Filipinler kurallarına bir istisna yapmak için.

Bir Beyaz Saray yetkilisi, “bu temel hakkın korunmasını” sağlamak için Oy Hakkı Yasasını geçirmek için Filipinler kurallarını değiştirmenin gerekli olduğunu söyledi.

Yetkili, “Bunun nedeni, anayasaya aykırı bir sistemde nadiren kullanılan bir sistemin kötüye kullanılmasının vücuda büyük zarar vermesi ve en temel anayasal hakka yönelik ciddi saldırılara karşı savunma amaçlı kullanılmasının alçakça olması” dedi.

Senato’nun önümüzdeki günlerde oy kullanma hakkını alması bekleniyor. Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer 17 Ocak – Martin Luther King Jr. Günü – Senato, Cumhuriyetçiler oy hakkını engellemeye devam ederse, kurallarda değişiklik yapılması için bir son tarih belirledi.

Biden, Salı günkü konuşmasında, bazı eyaletlerde hangi yeni yasaların oy pusulasına erişimi kısıtladığını da detaylandırmayı planlıyor.

“Amerikan halkının burada risk altında olduğumuzu anlamasını sağlamaya odaklandı. “Ülkenin dört bir yanındaki Gürcistan gibi eyaletlerde konuşacağı şey, temel oy kullanma hakkını savunmak.”

M.L.K. Junior Day’den bir hafta önce Peach State’e yaptığı ziyaret, avukatların Biden’ın oy hakkı yasalarını geçirme yolunu netleştirmesi için yaptığı baskının ortasında geldi.

Birkaç oy hakkı grubu, Biden ve Harris’in oy hakkı faturalarını derhal yasalaştırmak için kesin bir plan yapmadan Atlanta’ya gitmemeleri gerektiğini söyleyen bir mektup yayınladı. Pazartesi günü, Gürcistan’daki Oy Hakları Komiteleri Koalisyonu, Biden’ın gelişini çevreleyen etkinliklere katılmayacağını duyurdu.

Black Waters Matter Fund’ın kurucu ortağı Cliff Albright, CNN’den John Berman’a verdiği demeçte, “Başka bir konuşmaya ihtiyacımız yok. Onun Georgia’ya gelip bizi bir engel olarak kullanmasını istemiyoruz. İşe ihtiyacımız var” dedi. “Yeni Gün” Salı sabahı.

READ  Sesi ırkçılığı öldüren Desmond Tutu, 90 yaşında hayatını kaybetti.

Albright, ikili altyapı yasasını uygulamak ve kişisel olarak senatörlere hitap etmek için çalıştığı için cumhurbaşkanının oy kullanma hakkına yaklaştığını görmek istediğini söyledi.

“Önümüzdeki yedi günün tarihi açıdan önemli ve önemli olacağını söylüyorsa, konuşmasını yaptıktan sonra ne tür görüşmeler yaptığını Mansin’den (Batı Virjinya Demokrat Senatörü Joe) öğrendikten sonra tamamen meyilli olması gerekirdi. Altyapı konusunda endişeliydi. ve diğer bazı sorunlar. Mesela, çok basit ve güçlü olacak, “dedi Albright.

Albright şunları ekledi: “40 yıllık Senato deneyiminde bize iki oy alamayacağınızı söylemenin bir anlamı yok.”

Demokratların önde gelen oy hakları avukatı olan Gürcistan’ın önde gelen lideri Stacy Abrams, Cumhuriyetçi Brian Kemp’in 2018 valiliğini kaybetmesini sorunu gündeme getirmek için kullandıktan sonra konuyu gündeme getirdi – bir sözcü Biden ile bir çatışma nedeniyle söyledi. Seçimden sonra Abrams, ülke genelinde seçmenlerin korunmasını savunan Fair Fight’ı kurdu ve bu yıl yeniden vali adayı oluyor.

Başkan, Salı sabahı Abrams ile konuştuğunu ve önümüzdeki konuşmasında bulunmamasının bir planlama çatışmasından kaynaklandığını da sözlerine ekledi.

“Bu sabah Stacey ile konuştum. İyi bir ilişkimiz var. Planlamamızı bozduk. Onunla bu sabah uzun süre konuştum. Hepimiz aynı fikirdeyiz ve her şey yolunda” dedi.

Salı günü Air Force One’da gazetecilere konuşan Biden, oy hakları konusundaki mevcut açmazla ilgili hayal kırıklığını oy hakları aktivistleriyle paylaştı.

Saki, “Bunu yapmak ve bitirmek arzusunu paylaşıyor. Henüz yapılmadığı için hayal kırıklıklarını paylaşıyor” dedi.

Amerikan Demokrasi Bildirgesi’nin direktörü Jana Morgan, CNN’e Biden’ın konuşması hakkında “temkinli ve iyimser” olduğunu, ancak bunu ilk adım olarak gördüğünü söyledi.

Morgan, “Bu yorumların takibinin yapıldığından emin olmak için yakından bakacağız.” Dedi. Oy hakkını geliştirmek için çalışan bir örgütler koalisyonuna liderlik ediyor.

READ  Biden, Oy Hakları Yasasını uygulamak için Senato kurallarında yapılan değişiklikleri onaylayacak

Morgan, Başkanın Oy Hakkı Yasasını geçirmeleri için senatörlere şahsen başvurmasını istediğini söyledi.

Morgan, “İç Savaştan bu yana ülkemiz için en büyük sınav olduğunu söyledi ve Amerikan demokrasisinin saldırıya uğradığını söylemekte haklı olduğuna inanıyorum. Bu nedenle, bu güçlü sözlerin meyvelerini verdiğini görmek istiyoruz.” Dedi.

Geçen hafta Capitol binasındaki 6 Ocak ayaklanmasının birinci yıldönümü münasebetiyle yaptığı konuşmada Biden, eski Başkan Donald Trump ve Cumhuriyetçi müttefiklerinin ABD seçimlerini sabote etmeye çalıştığını söyleyerek oy hakkını tartıştı.

“Şimdi eyalet eyalet, yeni yasalar yazılıyor – oyu korumak için değil, reddetmek için; sadece oylamayı bastırmak değil, yok etmek için; demokrasimizi güçlendirmek veya korumak için değil, eski başkanı yenmek için. Biden geçen hafta söyledi.

2020 seçim sonuçlarına bakıp daha fazla oy almak için yeni fikirlere veya daha iyi fikirlere ihtiyaç olduğunu söylemek yerine, eski cumhurbaşkanı ve destekçileri kazanmanın tek yolunun oyunuzu ezmek ve seçimimizi bozmak olduğuna karar verdiler. dedi Biden. “Bu yanlış. Demokratik değil. Açıkçası, bu Amerikan değil.”

Cumhurbaşkanı daha sonra yaptığı bir konuşmada, “Oy kullanma hakkını savunmada kararlı, kararlı ve itaatkar olmalıyız ve oylar sayılmalıdır.” Dedi.

Cumhuriyetçiler birçok eyalette Trump’ın yanında yer aldı Devlet düzeyinde ilerliyor Oylama prosedürlerini değiştirmek, geçmiş başkanlık yarışmalarına yönelik önyargılı soruşturmalar yürütmek ve seçim mekanizması üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak.

Bir Beyaz Saray yetkilisi, cumhurbaşkanının Gürcistan’ı bu eyaletlere örnek olarak kullanmayı planladığını söyledi.

Biden konuşmasında, “Gürcüler 2020’de yeni liderliğe kesin olarak oy verdikten sonra, Cumhuriyetçiler fikirlerinin esasından kazanamayacaklarına karar verdi. Seçim kurullarını manipüle etme yetkisine sahip” dedi.

CNN’den Kevin Liptak, Dan Merica, Fredreka Schouten ve Betsy Klein rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir