Biden, Oy Hakları Yasasını uygulamak için Senato kurallarında yapılan değişiklikleri onaylayacak

Demokratlar tarafından sunulan bir yasa tasarısı, Oy Kullanma Özgürlüğü Yasası’ndaki diğer hükümlerle birlikte, posta göndermeyi veya katılımsız oylamayı kısıtlayacak, seçim gününü tatil yapacak ve eyalet yasa koyucularının eyaletleri yeniden tanımlama çabalarını önleyecek. Savcılar, azınlık seçmenlerinin temsil edilmelerinin reddedildiğini söylüyorlar. Bir diğeri, John Lewis Oy Haklarını Geliştirme Yasası önemli olacaktır. Ayrımcılıkla Mücadele Oy Yasasının Unsurları Yargıtay tarafından mahrum bırakıldı 2013 yılında.

Beyaz Saray sözcüsü Jen Zhaki, sayılarının Başkan George W. Bush’un ihtilaftaki rolünü kabul etmesini yenmek için yeterli olmadığını kabul etti. Saki Pazartesi günü gazetecilere verdiği demeçte.

Ancak cumhurbaşkanlığı danışmanları, önerebileceği çözümler hakkında çok az şey söyledi ve her iki taraf için de ileriye giden yolun imkansız olduğunu söyledi. 36 yıldır Senato’da bulunan Sn. Kendisini uzlaşmacı olarak gören Biden, Oy Hakkı Yasasına Cumhuriyetçi muhalefetle karşı karşıya kaldı.

Geçen hafta, New York Demokratı ve çoğunluk lideri Chuck Schumer, Cumhuriyetçilerin tartışmaya muhalefetlerini bırakabileceklerini ve Pazartesi, Martin Luther King Jr. Günü’ne kadar oy verebileceklerini veya Senato Philipster kurallarını değiştirme olasılığıyla karşı karşıya kalabileceklerini söyledi. .

Kentucky’den bir Cumhuriyetçi olan Senatör Mitch McConnell, Demokratlar bu yoldan giderlerse yanan dünyaya bir yanıt olacağına söz verdi: “Cumhuriyetçiler, Senatör Schumer’in denemeye kararlı olduğu için bu sorumsuz hareketin hemen sonuçları olacağını gösterecekler. Senatoyu kırmak için.” McConnell Pazartesi günü yaptığı açıklamada.

Cumhuriyetçiler, Demokratların, kendi seçimlerini uzun süredir düzenleyen eyaletlerde kendi seçtikleri kuralları dayatmaya çalışarak ayrımcı faydalar elde etmek için Oy Hakkı Yasasını kullandığını savundu. Ancak aktivistler, eleştirilerin seçmen baskısının açık örneklerini görmezden geldiğini söylüyorlar. Gürcistan’daki oy hakları grupları Federal hükümet zaten dava açtı Milletvekillerini, siyah seçmenlerin Cumhuriyetçi adaylar lehine temsil edilmesini reddetmek için kongre bölgesini yeniden şekillendirmekle suçluyor.

READ  Chicago Polis Şefi Smolett özür dileseydi tutuklanmazdı

Salı günü Sn. Biden Georgia’ya gittiğinde sembolik güce yaslanıyor. Bay. Biden ve Mrs. Harris. Martin Luther King Jr. ve eşi Corretta Scott King’in dolabını ziyaret edin. Dr. King ve Mr. Yasa, Louis, Georgia Kongresi ve Sivil Haklar Simgesi için adlandırılmıştır. You are. Raphael Warnock, Devletin ilk siyah senatörü ve Demokrat Bu yıl tam dönem talep ediyor Bir zaferden sonra kıdemli bir papaz vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir