Bu Bölgeler Dikkat Etsin! Meteoroloji İl İl Uyarıyor! Dışarı Çıkmamalısınız!

Ülke, bitmek bilmeyen soğuk hava dalgasının yıkıcı etkilerini hala hissediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bölgesel rüzgarlar kuvvetli esecek ve bazı bölgelerde fazlasıyla şiddetli yağışlar görülebilecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü son uyarıları ve il hava durumu bültenleri yayınladı…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Bu Bölgeler Dikkat Etsin! Meteoroloji İl İl Uyarıyor! Dışarı Çıkmamalısınız!

Soğuk hava dalgası etkilerini sürdürüyor

Birçok bölgede, son günlerde Ülkeyi resmen ele geçiren soğuk hava dalgası nedeniyle okullar tatil edildi ve işler aksadı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir hava durumu raporu yayınlandı. İl ve ilçelere yapılan uyarılarda kar ve yağmurun etkisini sürdüreceği de detaylı bir şekilde açıklandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Ege Bölgesi iç kesimleri için kar yağışı, Muğla ve çevre ilçeler için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşlar için yağmur, kar ve rüzgar uyarıları da yaptı.

İki bölge kuvvetli rüzgar uyarısı altında

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, şiddetli rüzgarın yanı sıra yağmur ve kar uyarısı da yapıldı. Uzmanlara göre Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli rüzgarlar görülecek, rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönünden oldukça sert esecek. Ayrıca, zaman zaman fırtına çıkması beklenen bazı bölgelerde rüzgar hızının da 40-70 km/s'ye çıkması bekleniyor.

Ege Bölgesi için son dakika Meteoroloji açıklaması

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıklamalarına göre, Marmara ve Ege bölgeleri için rüzgar tehlikesi bulunurken, Ege'de parçalı ve çok bulutlu havanın yanı sıra iç kesimlerde kar yağışlı geçecek. Muğla ve çevre bölgeler başta olmak üzere günün büyük bölümünde kuvvetli yağış bekleniyor. Ayrıca Ege bölgesinde yaşayanlar güçlü rüzgarlara karşı da fazlasıyla dikkatli olmalı. Ege bölgesi için hava durumu tahmini ise şu şekilde:

Akhisar: Parçalı çok bulutlu, hafif kar yağışlı ve sıcaklık 2 derece olacak.

Denizli: Parçalı bulutlu, öğle vakti sağanak yağış ve sıcaklık 9 derece olacak.

İzmir: Parçalı çok bulutlu, sıcaklık 11 derece ve yer yer sağanak yağışlı olacak.

Manisa: Parçalı çok bulutlu, Gece ise sağanak yağış olacak ve sıcaklık 9 derece olacak.

Keşfet