Burçlara Göre Makyaj Tavsiyeleri

Burçlara göre makyaj önerileri: Her burcun kişiliği, beğenisi ve özellikleri farklıdır dolayısıyla böyle olduğu için burçların yapmak isteyecekleri makyajda kendilerini yansıtacak biçimde renk ve tonlara sahip olmalıdır.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Burçlara Göre Makyaj Tavsiyeleri

Burçların özelliklerine, renk tercihlerine göre değişiklik gösteren makyaj çeşitlerini sizler için araştırarak inceledik.

Burçlara Göre Makyaj Önerileri

Koç Burcu Nasıl Makyaj Yapmalı?

Koç burcunun girdiği ortamda dikkat çekme özelliği bulunmaktadır. Neşeli ve sosyal bir tip olan koç burcu kadını değişik tonlarda kırmızı ruj denemelidir. Göz makyajında far olarak siyah, ruj tercihinde kırmızı ve göz kalemi renginde de gene siyah rengi tercih etmelidir. İddialı olmak koç burcu kadınına özgü bir durumdur.

Boğa Burcu Nasıl Makyaj Yapmalı?

Boğa burçları kadınsı yönlerini ortaya çıkarmayı severler. Bakımlı olmak onlar için nefes almak gibi bir şeydir. Renk olarak zümrüt taşı kalem kullanabilirler. Bu renkten seçecekleri farda onlar için uygundur. Mavi tonlardaki makyaj gözlerini oldukça çekici gösterecektir. Dudaklarda pastel renk skalasını kullanmaları gerekmektedir.

İkizler Burcu Nasıl Makyaj Yapmalı?

Bağımsızlık denilince akla gelen İkizler burcu neşeli ve kendinden emin hareketleriyle dikkat çeker. İkizler burcunun enerjisi çoğunlukla makyajına da yansır. Göz makyajında zıt renkleri tercih etmesi gereken İkizler burcu kadınının en favori ikili renklerinden biri mavi ile beyazdır. Farı mavi olarak seçtiğinde rimelinizi de mavi seçerseniz bütün bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz.

Yengeç Burcu Nasıl Makyaj Yapmalı?

Yengeç burcu duygusallığı ve çocuksu ruh haliyle dikkat çeker. Melankolik bir yapıya sahip olan Yengeç burcu kadınlarında göz makyajı gümüş rengi ve tonlarında olmalıdır. Gümüş rengi ile birlikte uygulanan beyaz farda makyajın estetiğini artırır. Allık rengi kesinlikle şeftali tonlarında olmalıdır. Böylelikle kısa sürede masum görünüme kavuşabilirler. Ruj olarak pembe tonları veya doğal olarak renk veren lipglossları tercih edebilirler.

Aslan Burcu Nasıl Makyaj Yapmalı?

Burçların en asil kadınlarından biri olan Aslan burcu kadınları ortama girdiklerinde ilk dikkat çeken kadınlardan oluşmaktadır. Asil, cool ve etkileyici tavırları makyajlarına da yansır. Sarı tonları ile altın tonları Aslan burcu kadınının favori renklerindendir ve far rengi olarak bu renkler tercih edilebilir. Bakır tonları da farklı renk seçeneklerinden biri olabilir.

Başak Burcu Nasıl Makyaj Yapmalı?

Sadeliğin simgesi olarak tanınan Başak burcu kadını kendi halinde fakat güzel görünmek ister. Bütün güzelliğinin altında yaptığı sade makyaj yatar. Yeşilin koyu tonları ile toprak tonlarındaki farlar Başak burcu kadınlarının ideal renklerindendir. Yanak ve dudaklarda mutlaka naturel renkler tercih edilmelidir.

Terazi Burcu Nasıl Makyaj Yapmalı?

Zarif, hayat dolu ve kırılgan kişiliğe sahip olan Terazi burcu kadınlarının en favori renklerinin arasında gri ile şampanya rengi gelir. Dikkat çekici gözler ile bakışları daha etkili kılabilmek için terazi kadınlarının makyajında eyeliner tercih etmeleri önerilmektedir. Gece makyaj yaparken ise siyah ile grinin tonlarından faydalanabilirsiniz. Dudaklarda pastel tonlar idealdir.

Akrep Burcu Nasıl Makyaj Yapmalı?

Ateşli bir burç olarak bilinen Akrep bayanları cazibeli hareketleriyle odak noktası haline gelmeyi çok iyi bilirler. Bakışları ile her şeyi anlatan Akrep kadınları tutkunun burcudur. Siyah rengi far rengi olarak en ideal renklerinden biridir. Bununla birlikte mavi ile yeşil renklerde akrep kadınına yakışır, Özellikle de nil yeşili olarak adlandırılan yeşil tonunu çok daha iyi taşırlar. Akrep burcu kadını bol rimel sürerek gözlerini ortaya çıkarmalıdır.

Yay Burcu Nasıl Makyaj Yapmalı?

Kendine güvenen Yay burcu kadınları oldukça güler yüzlü ve samimi bir profil çizerler. Siyah ile koyu kahverengi gibi renkler Yay burcu kadınları için ideal renklerdendir. Dudaklarda ise kahve ile bakır tonlarında olan rujlar kullanılmalıdır. Yay burcu kadınları bakışlarını derinleştirmek için mutlaka rimel sürmeye dikkat etmelidirler.

Oğlak Burcu Nasıl Makyaj Yapmalı?

Neşeli bilinen Oğlak burcu kadınları aynı zamanda hırslı kişilikleri ile de dikkat çekerler. En çok yakışan far renkleri kahverengi ile mordur, bu renk göz farı kullanmayı tercih etmeyen Oğlak bayanları bu renklerde göz kalemleri de kullanılabilir. Açık kahve tonlarındaki rujlar sizin ideal ruj renginizdir.

Kova Burcu Nasıl Makyaj Yapmalı?

Mantık ve zekası ile ön plana çıkmayı seven Kova burcu kadınlarının ideal renk tonları pembe ve siyahtır. Göz makyajında bu iki renk ile harikalar yaratabilen Kova burcu kadınları yanaklarda hafif pembe tonlu allıkları tercih edebilirler. Dudakta nude tonlu rujları tercih etmelidirler.

Balık Burcu Nasıl Makyaj Yapmalı?

Duygusal, içine kapanık ve ince düşünce yapısına sahip olan Balık burcu kadınları mutlaka yumuşak tonları kullanarak makyaj yapmalıdırlar. Karakterleri ile örtüşen makyaj stilleri onları daha narin ve hoş gösterecektir. Rimel, kalem ve far renkleri mutlaka kahve tonlarından seçilmelidir. Açık kahverengi tonlarında sürecekleri allık ise makyajlarını daha naturel gösterecektir. Dudaklara yalnızca lipgloss sürmeleri yeterlidir.

Keşfet