Canan Karatay Diyetsiz Zayıflamanın Formülünü Açıkladı! İşte O 3 Öneri!

Kilo vermek istiyorum ama yapamıyorum diyenler için Prof. Dr. Canan Karatay'ın üç önerisi var. Prof. Dr. Canan Karatay'ın geniş bir takipçi kitlesi var. Canan Karatay'ın diyet yapmadan kilo vermenin üç önerisi çok merak edildi. Bu önerilere göre diyet yapmadan kilo vermek mümkün. Peki diyet yapmadan kilo vermenin üç kuralı nedir? Tüm detaylar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Canan Karatay Diyetsiz Zayıflamanın Formülünü Açıkladı! İşte O 3 Öneri!

Diyet yapmadan zayıflamak için 3 öneri120320131554336904078-2.jpgneri

1-İyi bir gece uykusu ve dengeli beslenme

2-Yağ, yemekten 4-5 saat sonra salınan hormon leptin hormonu tarafından yakılır. Bu hormon, depolanan yağları kan şekerine dönüştürerek enerji sağlamaya yardımcı olur. Sabah 02 ile 05 saatleri arasında hormon maksimum düzeyde salınır. Sonuç olarak bu salınımın gerçekleşmesi için akşam 8'den sonra yemek yenmemelidir.

3-Yemek yediğinizde vücudunuz insülin üretir ve onu yağ olarak depolar. Leptin, yiyecekleri enerjiye dönüştürür. Bu hormon en bol miktarda 2 ile 4 saatleri arasında bulunur. Başka bir deyişle, akşam 8'den sonra hiçbir şey yemezseniz, leptin hormonu gece yarısından sonra devreye girer ve yağları yakar.

ablon-1-7.jpg

İyi bir gece uykusu ne kadar önemli?

Uyku, vücut sistemlerimizi yavaşlattığı ve rahatlattığı için uyandığımızda fiziksel olarak daha güçlü hissetmemizi sağlar. Yeterince iyi uyumak size daha fazla canlılık verirken, sabahları size daha fazla enerji verir, üretkenliğinizi artırır, sosyal ve sağlığınıza fayda sağlar. Yapılan araştırmalara göre uykusuz kalanların metabolizmaları daha yavaş ve uyumadıkları için daha fazla yağlı ve enerji içeriği yüksek öğünler tüketerek hızlı kilo almalarına neden oluyor. Ayrıca akşam yemeğinden sonra çok fazla çikolata, kahve veya çay içmek kafein alımınızı artıracak ve sizi uykusuz bırakacaktır. Yine çok yağlı yemek yemek ve çok alkol almak uyku veriminizi düşürür. Başka bir deyişle, yedikleriniz uykunuzu etkileyebilir. Sonuç olarak, yatmadan en az 2 saat önce yüksek triptofanlı süt veya yoğurdun yanı sıra meyveli bir atıştırmalık tüketerek daha iyi bir gece uykusuna zemin hazırlayabilirsiniz. Uykusuzluk ayrıca üzüntü ve depresyon gibi duygusal sorunlara da yol açabilir.

Keşfet