CDC, Amerikalıları şimdiye kadar takacakları en güvenli maskeyi veya solunum cihazını takmaya çağırıyor

CDC yaptığı açıklamada, “Maske, COVID-19’un yayılmasını önlemek için önemli bir halk sağlığı aracıdır ve hiçbir maskenin hiç maske olmamasından daha iyi olmadığını hatırlamak önemlidir.” Dedi.

Güncellenen yönergeler, Amerikalıların daha güvenli bir maske veya solunum cihazı takmalarını ve sürekli olarak takmalarını önermektedir.

Yeni yönergeler, “Bazı maskeler ve solunum cihazları diğerlerinden daha yüksek düzeyde koruma sağlar ve bazılarının tolere edilmesi veya diğerlerine göre daha sık takılması daha zor olabilir” diyor. “Size rahatlık ve iyi koruma sağlayan iyi oturan bir maske veya solunum cihazı takmak çok önemlidir.”

Bilgiler en son Ekim ayında güncellendi. CDC Direktörü Dr. Rochelle Walensky Çarşamba günü, ajansın bilgileri halka sunulan seçenekleri ve farklı maskelerin sunduğu güvenlik seviyelerini yansıtacak şekilde güncellemeyi planladığını söyledi.

“Gevşek örgü kumaş ürünler daha az koruma sağlar, dantel astarlı ürünler daha fazla koruma sağlar, tam oturan tek kullanımlık cerrahi maskeler ve KN95’ler daha da fazla koruma sağlar ve iyi takılmış (Ulusal Mesleki Hijyen ve Güvenlik Enstitüsü) onaylı solunum cihazları (N95’ler dahil) . ) En üst düzeyde koruma sağlar, “dedi CDC.

Güncellenen yönergeler, “yüksek güvenlikli bir maske veya solunum cihazının belirli yüksek riskli durumlarda veya ciddi hastalık riski yüksek bazı kişilerde daha önemli olabileceğini” belirtiyor. Bunlar şunları içerir:

 • Govt-19 hastalığından muzdarip birine baktığınız zaman
 • Özellikle uçakta veya toplu taşıma araçlarında, özellikle uzun süreler boyunca
 • Bir işte çalışırken, birçok insanla etkileşim halindeyken, özellikle herkesin maske takmadığı zamanlarda
 • Covit-19 aşıları konusunda güncel olmadığınızda
 • Zayıflamış bir bağışıklık sistemi veya belirli bir tıbbi durum gibi ciddi bir hastalık için bir risk faktörünüz varsa
 • Kalabalık bir halka açık yerde, içeride veya dışarıda olduğunuzda

2 yaşın altındaki çocuklar için maskeler henüz tavsiye edilmiyor, ancak CDC “aşı durumları veya yayılma oranlarına bakılmaksızın tüm öğretmenler, personel, öğrenciler ve K-12 okullarına devam eden herkes için kapalı maskeleri tavsiye ediyor.”

READ  Colorado yangını yüzlerce evi yakarken on binlerce kişi tahliye edildi | Hava Durumu

İyileştirilmiş yönergeler, daha iyi uyum ve ekstra koruma için ipuçları sağlar:

 • İki maske takın (bir kez atılabilen maskenin üstüne bir bez maske).
 • Bir tesisatçı veya destek ile bir kumaş veya tek kullanımlık maske takın.
 • Kumaş maskelerin kulak halkalarını maskenin kenarıyla buluştukları noktada düğümleyin ve eğin.
 • Kenarların altındaki ekstra öğeleri tek kullanımlık maskelere katlayın.
 • Başın ve boynun arkasına elastik bantlar veya bağcıklarla (kulak halkaları yerine) takılan maskeler kullanın.

CDC, kalite uyumlu maskeler arayan tüketicilerin “Meet ASTM F3502” veya “Meet İşyeri Performansı” gibi belirli etiketleri arayabileceğini ve kişisel güvenlik hakkında daha fazla bilgi için Ulusal İş Güvenliği ve Sağlığı web sitesini ziyaret edebileceğini söylüyor. Teçhizat

Ajans, bazı solunum cihazlarının uluslararası standartları karşılamadığını ve daha fazla ayrıntı için sitelere bağlantılarının olduğunu söylüyor.

Özellikle CDC, “cerrahi” N95’lerin “sağlık çalışanlarının kullanımı için ayrılması” gerektiğini belirtmektedir.

Şirketten yapılan açıklamada, “Web sayfamızdaki bu güncellemeler, son iki yılda öğrendiklerimiz de dahil olmak üzere gizleme bilimini yansıtıyor” dedi. “Maske bilimi ortaya çıktıkça paylaşmaya devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir