Chris Wallace, CNN’in yayın hizmeti için Fox News’den ayrıldı

İki başkanlık tartışmasının ve dünya liderleriyle yapılan müdahaleci röportajların başındaki Chris Wallace, Pazar günü 18 yıl sonra Rupert Murdoch’a ait ağdan ayrılmaya karar verdiğini açıklayarak onu Fox News’in önde gelen spikeri yaptı.

CNN +’nın gelecek yıl başlaması beklenen yeni CNN yayın hizmetine ev sahipliği yapacak.

Fox News’den ayrılması televizyon haber endüstrisi için bir sürpriz oldu ve etkili Pazar gösterisi “Fox News Sunday”in yüzü olan önemli bir figürün ağını kaçırdı ve çalışmalarıyla Emmy Ödülü’ne aday gösterildi. ağın ilk ana bilgisayarı olarak.

“Bu son kez, bunu büyük bir üzüntüyle söylüyorum. Böyle buluşacağız” dedi. Wallace, Pazar yayınının sonunda izleyicilere şunları söyledi.

“Politikanın ötesinde ilgimi çeken her şeye girmek ve yeni bir şeyler denemek istiyorum; Yeni bir maceraya hazırım” dedi Bay Wallace. “Umarım bir göz atarsınız. Sonunda sevgili dostlar, bugünlük bu kadar. Umarım harika bir hafta olmuştur. Umarım Fox News Sunday’i izlemeye devam edersiniz.

Fox News’in kurucu ortağı Roger Ayles, 2003 yılında Murdoch Network’ün önde gelen siyasi kuruluşlarına ev sahipliği yapmak üzere NBC muhabiri (ve kısaca “News the Press” muhabiri) olarak Reagan Beyaz Saray’ı yöneten Fox News’in kurucu ortağı Roger Ayles’ı kurdu. organizasyon.

Demokratlar ve Cumhuriyetçiler için fırsat araştırmacısı Mr. Wallace, özellikle son yıllarda, ağın muhafazakar görüşünün eski Başkan Donald J. Trump geri kaldı. Bay. Bay Trump. Wallace’ın eleştirisi, bazı izleyicilerden ve başkanın kendi Twitter hesabından kınama aldı, ancak aynı zamanda tarafsız meslektaşlarını kınamak isteyen liberalleri de kızdırdı.

Pazar günü yaptığı yayın yorumlarında, Sn. Wallace, “Fox’taki patronlar, rezervasyon yaptığım konuğa veya sorduğum soruya müdahale etmeyeceklerine dair söz verdiler ve bu sözü tuttular. Mükemmel sürüş.

READ  Noel 2021: Biden, Trump ve Obama'nın Amerikalılara Noel mesajlarını okuyun

Spikerin sözleşmesi bu yılın sonunda sona erdi ve iç tartışmalara aşina biri, kanalın onu takip etmek istediğini söyledi. “Fox News Sunday”, ağın haber sunucuları Brett Baier, Martha MacCallum, John Roberts, Neil Cavuto ve diğerleri tarafından geçici olarak barındırılacak.

CNN, Wallace’ın yeni projesinin hafta içi yayınlanacağını ve “siyaset, iş, spor ve kültür alanlarındaki haber yapımcılarıyla röportajlar yayınlayacağını” söyledi.

CNN’den yapılan açıklamada Sn. Wallace şunları söyledi: “Akış haber ortamındaki kilit kişilerle röportaj yapma ve hikayeleri anlatmanın yeni yollarını bulma konusunda yeni özgürlük ve esnekliği dört gözle bekliyorum.”

Bay. Wallace’ın ayrılışı hakkında yorum yapan Fox News yaptığı açıklamada, “Dergimiz ve Chris Wallace’ın 18 yıldır bir parçası olduğu yıldız oyuncu kadrosuyla gurur duyuyoruz. ‘Fox News Sunday’ geleneği, birçoğu kalıcı bir ev sahibi belirlenene kadar görevde kalacak olan yıldız gazetecilerimizle devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir