DeVry Üniversitesi Öğrencileri Yanılttı! Şimdi, Federal Hükümet Borçlarını Siliyor

ABD Eğitim Bakanlığı'na göre, kar amacı gütmeyen kolejler tarafından yanlış yönlendirilen yaklaşık 16.000 federal öğrenci kredisi borçlusunun 415 milyon dolarlık borcu silinecek. DeVry Üniversitesi, ITT Teknik Enstitüsü ve diğer okullara devam eden bu borçlular, dolandırılan borçlular için kredi yardımı vaat eden borçlu savunması olarak bilinen yasal bir hüküm aracılığıyla yardım alacaklar.

Yayınlanma:
Güncelleme:
DeVry Üniversitesi Öğrencileri Yanılttı! Şimdi, Federal Hükümet Borçlarını Siliyor

Bu duyuru ile Biden yönetimi, borçlu savunması yoluyla 107.000'den fazla borçlu için kabaca 2 milyar dolarlık kredi yardımını onayladığını söyledi.

Çarşamba günkü haberler sadece ödünç alanlar için değil, yardımcı olacağı için de dikkat çekiyor, çünkü departman ilk kez ödünç alan savunma taleplerini yerine getireceğini söyledi - öğrencilerin dolandırıldığını kabul ederek - onları dolandırmakla suçlanan bir okul olan DeVry Üniversitesi açık kalıyor iş için ve hala federal öğrenci kredilerinde milyonlarca dolara erişime sahip.

Bölüme göre, yaklaşık 1.800 eski DeVry öğrencisi, departmanın "kurumun işe yerleştirme oranları hakkında yaygın olarak önemli yanlış beyanlarda bulunduğunu belirlemesinin" ardından 70 milyon dolardan fazla kredi yardımı alacak.

Bölüm ayrıca, eski DeVry öğrencilerinin onayladığı iddiaların sayısının artmasını beklediğini ve "DeVry'den yapılan tahliyelerin maliyetini telafi etmeye çalışacağını" söyledi.

Eğitim Bakanı Miguel Cardona yaptığı açıklamada, "Bakanlık, kanıtların kolejlerinin yasaları ve standartları ihlal ettiğini gösterdiğinde borçluları tahliye etme kararlılığını sürdürüyor" dedi. "Öğrenciler kolejlerinin dürüst olacağına güveniyorlar. Ne yazık ki, bugünün bulguları, öğrencilerin söz verdiklerini yerine getiremeyen kurum veya programlarda kredilere yönlendirildiği çok fazla örnek gösteriyor."

Duyuru, DeVry ve federal hükümet arasında yıllardır süren gerilimin son durumu. Ağustos 2015'te Eğitim Departmanı, DeVry'den ya ortak reklam iddiasını kanıtlamasını istedi - 1975'ten beri iş arayan mezunlarının %90'ı mezuniyetten sonraki altı ay içinde kendi alanlarında iş buldular - ya da yapmayı bıraktılar. Ekim 2016'da DeVry, iddiayı kanıtlayacak verilere sahip olmadığını ve durmayı kabul ettiğini söyledi.

Ardından Aralık 2016'da DeVry, reklamlarının aldatıcı olduğuna dair benzer şikayetler üzerine Federal Ticaret Komisyonu ile 100 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı.

DeVry borçlu savunma iddialarını onaylamak için departmanın en son hamlesini haklı çıkarmak için kullandığı %90'lık iddiaydı. Departman, araştırmadan sonra, DeVry'nin işe yerleştirme oranının kabaca %58 olduğunu ve "iddia edilen yüzde 90'lık yerleştirme oranına dahil olan işlerin yarısından fazlasının, bunları DeVry'den mezun olmadan çok önce alan öğrenciler tarafından yapıldığını ve genellikle onlar kaydolmadan önce."

Bölüm, "Bu işler bir DeVry eğitimine atfedilemezdi" dedi ve "bunlara dahil edilmeleri yüzde 90 iddiasının sade diline aykırıydı. Ayrıca, DeVry, aslında aktif olarak aradığı çok sayıda mezunu hesaplamasından çıkardı. Üniversitenin Kariyer Hizmetleri bölümünün tercih ettiği şekilde bir arama yapmadıkları için çalışmazlar."

Bu bulgulara rağmen departman, DeVry'nin 2015'ten sonra bu yanıltıcı iddiada bulunmayı bıraktığı için federal öğrenci yardım programına erişimini kaybetmeyeceğini açıkça belirtti. öğrencilerinin oranı federal kredi alır.

DeVry'nin üniversite ilişkileri kıdemli direktörü Donna Shaults, NPR'ye yaptığı açıklamada şunları yazdı:

DeVry Üniversitesi, öğrencilerin başarısına derinden bağlıdır ve tüm organizasyonumuzu, insanların karmaşık ve değişen bir işgücü piyasasında rekabet etmesine yardımcı olmaya yönlendirmiştir. Bugünkü duyurunun belirttiği gibi, herhangi bir öğrenci iddiası, 2008 ve 2015 yılları arasında kullanılan ve DeVry'nin yeni bir Kurul ve liderliğe sahip bağımsız bir kurum olarak kurulmasından önce gelen reklamlara dayanmaktadır.

Bununla birlikte, Eğitim Bakanlığı'nın, belirli reklamlarda DeVry'nin mezun sonuçlarını hesaplamasını ve açıklamasını yanlış nitelendirdiğine inanıyoruz ve vardıkları sonuçlara katılmıyoruz.

Dolandırılan borçlulara yardım etme baskısı artıyor

Eğitim Departmanı, dolandırılan öğrencilere yardım etmek için muazzam yasal ve siyasi baskı altında. Bu baskının çoğu Haziran 2019'da, Yırtıcı Öğrenci Kredisi Projesi'nin o zamanki Başkan Donald Trump'ın Eğitim Departmanına (Sweet v. DeVos) dava açmasıyla başladı. kolejler.

Trump'ın eğitim sekreteri Betsy DeVos, kar amacı gütmeyen kolej sektörünün açık sözlü bir savunucusuydu ve öğrencilere tam ve hatta kısmi kredi yardımı sağlamak için borçlu savunmasının kullanılmasına açıkça karşı çıktı. Onun gözetiminde, başvuruların değerlendirilmesi yavaşladı, sonra tamamen durdu.

2020'nin başlarında, Sweet v. DeVos'un geçici olarak karara bağlanmasından sonra, departman borçlulara binlerce ret gönderdi, ancak bu retler belirsiz ve açıklanamazdı.

Yırtıcı Öğrenci Ödünç Verme Projesi direktörü ve başsavcı Eileen Connor, "Kanıtlarının adil bir şekilde değerlendirildiğini düşünmüyoruz ve iddialarının neden reddedildiğine dair yeterli bir açıklama aldıklarını da kesinlikle düşünmüyoruz" diyor. davacılar.

Bir yargıç Connor ile anlaştı ve 2020'nin sonlarında departman, dava çözülene kadar genel inkarları durdurmayı kabul etti.

Bu dava, şimdi Sweet v. Cardona ve ayrıca borçlu savunma yığılması, Biden yönetiminin üzerinde Demokles'in kılıcı gibi asılı duruyor. Federal verilere göre, Ocak 2021'de 85.000'den fazla başvuru karara bağlanmayı bekliyordu ve DeVos'un kuralı yorumlamasına dayanarak 137.000'den fazla başvuru reddedildi. Çarşamba günkü duyuru, departmanın bu birikmiş iş yükünü hafifletmesine yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda Biden yönetiminin Sweet davasında bir deneme veya uzlaşmanın muhtemelen zorunlu kılacağı kredi kurtarma çabaları için kredi almasına izin veriyor.

Geçen yıl boyunca, Biden'in Eğitim Departmanı bu iş yükünü azaltmak için mütevazı bir ilerleme kaydetti ve Haziran ayında ITT Teknik Enstitüsü'nden başka 18.000 borçluyu onaylayacağını ve Temmuz ayında daha küçük üç okuldaki eski öğrencilerden 1.800'den fazla talebi onaylayacağını duyurdu.

Ancak borçlunun savunma iddialarıyla ilgili en son federal veriler, Eylül sonu itibariyle birikmiş iş yükünün aslında Trump'ın görevden ayrıldığı zamana göre daha yüksek (yaklaşık 88.000) olduğunu gösteriyor.

Keşfet