Elektrik Şirketi Herkesi Tek Tek Uyardı! Bu Mesaj Size de Gelmiş Olabilir!

BEDAŞ, yaklaşan kar yağışı öncesinde İstanbullulara uyarıda bulundu. BEDAŞ, İstanbul'da yaklaşan kar yağışı hakkında abonelerine bir uyarı mesajı gönderdi.. Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Elektrik Şirketi Herkesi Tek Tek Uyardı! Bu Mesaj Size de Gelmiş Olabilir!

Mesajda, "Sevgili müşterilerimiz Meteorolojik verilere göre, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda 10 Mart-13 Mart tarihleri ​​arasında soğuk hava dalgaları ve yoğun yağış bekleniyor. Acil müdahale ekiplerimiz, müşterilerimizin elektriğe erişimini sağlamak için 7 gün 24 saat görev başındadır. Müşterilerimizin bu süreçte dikkatli ve tedbirli olmalarını rica eder, sağlıklı günler dileriz” denildi. Hatırlandığı üzere geçen aylarda Isparta'da kar yağışı nedeniyle elektrik hattı arızası günlerce sürmüş ve tartışmalara yol açmıştı.

AYEDAŞ hazırlığını yaptı

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ), gerekli malzeme, 1000 kişilik aktif ekip ve 290 tır ile acil durum planına uygun olarak müdahale etmeye hazır olduğunu belirtti. Şirketten yapılan açıklamaya göre, İstanbul Anadolu Yakası'nda etkili olması beklenen kış koşulları nedeniyle enerji nakil hatlarının olumsuz etkilerinin önüne geçilmesinin yanı sıra afetler sonucu oluşabilecek arızaların da ortadan kaldırılması için hazırlıklarını tamamladı. Ayrıca AYEDAŞ mümkün olan en kısa sürede ve kesintisiz enerji temini için gerekli ekipman ve malzemeleri depoladığını belirtti. AYEDAŞ, herhangi bir kriz anında önceden belirlenen noktalara hızlıca ulaşabilmek için yaklaşık 1000 personele ve gerektiğinde operasyon personeline destek olacak ekiplere bilgi verdi. Bakım cihazları ile olası dağıtım şebekesi arızalarının meydana gelebileceği yerler belirlendi ve bu noktalara planlı müdahaleler yapılarak, çalışanların ağır şartlara uygun kıyafet ve ekipman talepleri tamamlanarak adımlar atıldı. Hava koşullarının olumsuz olması durumunda müdahale planları değerlendirilerek, elektriğin en hızlı ve en güvenli şekilde sağlanması için alternatif yöntemlerin keşfedilmesi için çalışmalar da yapıldı.

AYEDAŞ nedir?

1994 yılında Bakanlar Kurulu'nun onayı ile Türkiye Elektrik Kurumu (TEK), TEAŞ ve TEDAŞ olarak bilinen iki ayrı Kamu İktisadi Teşebbüsüne bölünmüştür. Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) bu kararla tüzel kişilik kazanmıştır. Aynı yıl TEDAŞ Kuruluşları olarak, İstanbul başta olmak üzere Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli ve Sakarya illerine hizmet veren 6.800.000.000 TL sermayeli TEK sınırlı sorumlu Boğaziçi Elektrik Dağıtım kuruluşu olarak faaliyetlerine devam etmiştir. Kurumun faaliyetleri 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren AYEDAŞ adı altında yürütülmektedir.

Keşfet