Fiji 213 Dang Humması, 30 Tifo Vakası Bildirdi

Fiji, bu yıl 213 Dang humması vakası ve 30 Tifo Ateşi vakası bildirdi. Hükümet daha önce bu yıl altı yaşında bir erkek çocuk da dahil olmak üzere 14 kişinin leptospirozdan öldüğünü açıklamıştı. Sağlık Bakanı Dr James Fong da bu yıl 179 Leptospirosis vakasını doğruladı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Fiji 213 Dang Humması, 30 Tifo Vakası Bildirdi

Dr Fong, tifo vakalarının 11'inin Merkez Birim'den, 14'ünün batıda ve beşinin ülkenin kuzeyinden olduğunu söyledi.

Ancak tifo vaka sayılarının yılın bu zamanı için beklenen sayıların altında olduğunu söyledi.

Dr Fong, "Tifo ateşi tipik olarak kırsal alanlar ve kentsel gayri resmi yerleşim yerleri gibi temiz içme suyuna erişimi olmayan bölgelerde bulunur." Dedi.

"Bu bölgelerde ve temiz içme suyuna erişimi olmayan diğer bölgelerde yaşayan insanları tüm içme suyunu kaynatmaya şiddetle teşvik ediyoruz.

"Hepimiz, özellikle tuvaleti ziyaret ettikten sonra ve yemek yemeden veya yemek hazırlamadan önce ellerimizi sık sık sabun ve suyla yıkamak gibi temel hijyen önlemlerini uygulamaya devam etmeliyiz."

Bu arada Dr Fong, son şiddetli yağmur ve selden bu yana dang humması vakalarında artış olduğunu söyledi.

"Yılın bu zamanı için beklenen rakamlar içinde olan 213 dang humması vakası rapor edildi" dedi.

Dr Fong halkı, atılan lastikler de dahil olmak üzere evlerin dışında su toplayabilen boş kaplar gibi potansiyel sivrisinek üreme yerlerinden kurtulmaya çağırdı.

Ayrıca evlerinizde sineklik ve sivrisinek kovucular kullanarak sivrisineklerin ısırmasını da engellemelisiniz” dedi.

"Sağlık ve Tıbbi Hizmetler Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Komitesi etkinleştirildi ve tümen komuta merkezlerine leptospirosis, tifo ve dang humması vakalarına müdahale etme konusunda yardımcı oluyor, farkındalık yaratmak ve birinci basamakta erken teşhis için tıp uzmanlarına tazeleme eğitimi vermek de dahil. ve tedavi."

Fiji ayrıca izolasyonda 94 vaka ve 823'te ölüm oranıyla üçüncü bir koronavirüs dalgasıyla mücadele ediyor.

Keşfet