80mph'ye Kadar Olan Rüzgarlar İngiltere'yi Vuracak, Sarı Uyarı Verildi

Hava tahmincileri, Pazar günü İngiltere'yi tekrar saatte 80 km'ye varan rüzgarların vuracağını tahmin ediyor. Ülkede aşırı hava koşullarına neden olan Storm Eunice, Cumartesi günü elektriği yeniden sağlamak için savaşan acil durum ekipleriyle 1,4 milyon haneyi şebekeden çıkardı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
80mph'ye Kadar Olan Rüzgarlar İngiltere'yi Vuracak, Sarı Uyarı Verildi

İngiltere ve Galler'de Pazar gün ortasından Pazartesi günü öğleden sonra 3'e kadar rüzgar için sarı bir uyarı olacak. Kuzey İrlanda, kuzeybatı İngiltere ve güneybatı İskoçya gibi diğer bazı yerlerde Pazartesi günü öğlene kadar başka bir uyarı yapılacak.

Met Office tahmincisi Simon Partridge, Guardian ile konuşurken “ıslak ve rüzgarlı havanın” önümüzdeki hafta devam etmesini bekleyebileceğimizi söyledi. Bu aynı zamanda iyileşmeyi de etkileyecektir.

“Eunice gitti ama ne yazık ki işler yolunda gitmiyor. İzlanda yakınlarında başka bir alçak basınç alanı var ve bu da Pazar gününe kadar çok kuvvetli rüzgarlar getirecek. Bunun yanı sıra makul derecede şiddetli yağmur da aldık."

Storm Eunice, Cuma günü Londra için ilk "kırmızı" hava uyarısını ateşledi. 1987'de İngiltere ve Kuzey Fransa'yı vuran "Büyük Fırtına"dan bu yana Avrupa'nın en güçlü fırtınalarından biriydi.

İngiltere'deki Reading Üniversitesi'nden bir meteorolog olan Peter Inness, fırtınaları doğu Atlantik Okyanusu üzerinde alışılmadık derecede güçlü bir jet akışına bağladı ve yüksek irtifalarda 200 mil (321 km / saat) rüzgara yakın.

Inness, "Bunun gibi güçlü bir jet akışı, fırtınalar için bir üretim hattı gibi davranabilir ve her iki günde bir yeni bir fırtına oluşturabilir" dedi.

"Yakın geçmişte, birkaç gün içinde Birleşik Krallık'ta ve Avrupa'nın diğer bölgelerinde iki veya daha fazla hasar veren fırtınanın geçtiği birçok durum oldu."

Keşfet