Garanti Bankası EFT Ve Havale Ücretleri

Garanti banaksı EFT ve havale ücretleri günümüzde; işlem ücret kesintisi olarak sağlanır. Son yıllarda sıklıkla EFT ve havale işlemleri Garanti bankası müşterileri tarafından tercih edilir.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Garanti Bankası EFT Ve Havale Ücretleri

Garanti bankası EFT ve havale ücretleri günümüzde nettir. EFT ya da havale işlemleri öncesinden işlem ücret miktarı bellidir. EFT ya da havale işlemleri de ücret miktarına göre uygulanmaktadır. Genel olarak Garanti banaksında dijital bankacılık sistemi her geçen gün daha çok genişlemektedir. Dijital bankacılık sistemleri ile birlikte EFT ya da havale işlemlerinde daha yaygın haline geldi. Özelliklede banka olarak Garanti bankası; dijital bankacılık işlemlerinde güvenli önlemlerinin alınması ile birlikte güvenli EFT ve havale işlemleri sağlandı.

Günümüzde Garanti bankası EFT ücretleri genel olarak 2 lira ile 10 lira arasındadır. İşlem çeşitlerine göre işlem ücret kesintilerinin miktarları değişmektedir. Son zamanlarda işlem ücret kesintileri bankalar tarafından yılın başında belirlenmektedir. Garanti bankasında havale işlem ücretleri ise; üç gruba ayrılmıştır.

Garanti bankasında havale işlemi eğer 1000 tl’den az miktarda sağlanır ise; 2 TL’dir. Eğer havale işlemi 1000 ile 50000 TL aralığında ise; 4 TL olarak işlem ücreti kesilir. Havale miktarı eğer 50000 TL üstü ise; 28,65 TL olarak hesaplanır.

Garanti Bankası EFT Ve Havale Saatleri

Günümüzde havale işlemleri aynı bankadan farklı şubelere sağlanır EFT işlemleri ise; farklı bankalar arası para gönderme işlemidir. Genel olarak Garanti bankası EFT ve havale saatleri aynı değildir. EFT işlemleri için uygulama saatleri; hafta içi 09:00 ile 17:15 saat dilimleri arasındadır. Bu saatlerin dışında uygulanan EFT işlemlerinde süreç aksar. Havale saatleri ise; 24 saattir. Günümüzde Garanti bankasında her zaman için havale işlemleri sağlanabilir. Özelliklede zamandan tasarruf için havale işlemleri idealdir.

Garanti Bankası EFT Ve Havale Uygulaması

Günümüzde genel olarak EFT ya da havale işlemleri için farklı yöntemler yer alır. Fakat Garanti bankası EFT ve havale uygulaması işlemleri en çok mobil üzerinden sağlanmaktadır. Özelliklede pratik kullanımlı olmasından kaynaklı olarak mobil platform daha çok tercih ediliyor. Son zamanlarda Garanti bankası mobil uygulaması daha sık kullanılmaya başladı. Ayrıca güvenlik tedbirlerinin üst düzeyde olması; uygulama kullanımlarını artırmıştır.

Garanti Bankası Fast Ödemeleri Nedir?

Garanti Bankası Fast ödemeleri belirli bir limite kadar yapılan 7/24 ödemeleri kapsamaktadır. Para transferlerinizi zaman kısıtlaması olmadan çok kısa bir süre içerisinde yapabilirsiniz. Fast ödemeleri sayesinde 2000 TL’ye kadar olan para transferleriniz için bankanızın internet bankacılığı, mobil uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Garanti FAST Ücreti Ne Kadar?

Garanti Bankası FAST ödemeleri yapılırken, 1,14 TL işlem ücreti belirtilmektedir. Fiyatlarda 2022 senesi güncellemesi gibi detayları bankanızdan öğrenebilirsiniz.

Mobil uygulama kullanarak FAST para gönderme işlemi içi öncelikle telefonunuzdaki bankacılık uygulamasına giriniz. Ardından da para transfer bölümüne gelerek IBAN yazarak veya Kolay Adres Ekleme işlemi varsa doğrudan tanımlı adrese gönderi yapabilirsiniz. Sistem sizi aşamalara göre yönlendirecektir. Ödeme öncesi son sayfada yapılan işlemin tüm ayrıntılarını bulabilirsiniz.

FAST ödeme işlemlerinde çıktı almak istediğinizde dekont görüntüle ve yazdır bölümlerini bulabilirsiniz. Dijital bankacılık işlemlerinde FAST para transferleri web üzerinden yapılabilir. Telefonunuzdan web sitesine girebilir ve uygulama harici de kullanım olabilir. Uygulama olmayan cihazlarda web girişi ardından işlemler olacaktır.

Bireysel veya kurumsal bölümü seçerek FAST işlemini yapabilirsiniz. Para transferleri ve ne kadar hangi hesaba olacağı kısımlarını hızlıca ekranda bulabilirsiniz. Garanti Kolay Adres Ekleme özelliğini kullanarak IBAN numarasını sürekli girmek zorunda kalmazsınız.

IBAN ekleme ve tanımlama işlemlerinde Kolay Adres Ekleme kısmını tıklayarak devam etmeniz gerekecektir. Devamlı para transferi yapılan adresler için hız kazandıran çözümler elde edersiniz. 2000 TL üzeri para gönderimi olmadığı için maaş ödemeleri vs. için hatırlatma yapılması fayda edecektir.

Keşfet