Genç yunus çekimi: Merkezi ve yerel yetkililer rapçi çekimiyle bağlantılı olarak 2 kişiyi tutukladı

Gerçek adı Adolf Robert Thornton Jr. olan rapçi, 17 Kasım 2021’de Memphis’te Magda’nın ev yapımı tereyağlı kurabiyelerinde vurularak öldürüldü. 36 yaşındaki oyuncunun iki çocuğu var.

Federal Ajans haber bültenine göre, 23 yaşındaki Justin Johnson Salı günü ABD Mareşal Teşkilatı tarafından Indiana’da yakalandı. Birinci derece cinayetten aranıyordu. ABD Polis Teşkilatı, Memphis Polis Departmanı, Suç Durdurucuları ve Tennessee Soruşturma Bürosu daha önce Johnson’ın tutuklanmasına yol açacak bilgiler için 15.000 dolara kadar ödül açıklamıştı.

Johnson, Straight Drop olarak da bilinen bir rap şarkıcısı. Yetkililerin Johnson’ın tutuklanması hakkında daha fazla bilgi vermesi için Çarşamba günü bir basın toplantısı düzenlenecek.

32 yaşındaki Cornelius Smith, genç yunusun ölümüyle ilgili olarak tutuklanan diğer kişiydi. Shelby County Bölge Başsavcılığı’ndan yapılan bir basın açıklamasına göre Smith, Memphis’in 210 mil kuzeydoğusundaki Southwen’de 9 Aralık’ta tutuklandı.

Yetkililer, 10 Kasım’daki bir araba hırsızlığında çalınan aracı buldu. Açıklamada, aracın 20 Kasım’da Young Dolph’un üç gün önce öldürülmesinden kısa bir süre sonra terk edildiğine dair bir ihbar üzerine keşfedildiği belirtildi.

Smith Salı günü birinci derece cinayet ve birinci derece cinayete teşebbüs, ateşli silah bulundurma, ciddi bir suçta ateşli silah bulundurma ve 10.000 dolardan fazla varlık hırsızlığı ile suçlandı. Yayın dedi. Cinayete teşebbüs suçlaması, genç yunusun öldüğünde yanında olan erkek kardeşinden geldi.

Smith, Tesoto İlçe Hapishanesinde gözaltındaydı, ancak Salı günü sınır dışı edildi ve Shelby İlçe Hapishanesine transfer edildi.

CNN, Cornelius Smith veya Justin Johnson’ın yasal tavsiye alıp almadığını hemen belirleyemedi.

READ  NFL Pro Bowl kadrosunu duyurdu ve Kyler Murray, Matthew Stafford'u nakavt etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir