Güney Koreli çevrimiçi video oyunu blockchain üzerinde çalışacak

Uluslararası popülerliğe sahip bir Güney Koreli çevrimiçi video oyunu olan Kingdom Under Fire, bu yıl blockchain üzerinde çalıştırılacak.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Güney Koreli çevrimiçi video oyunu blockchain üzerinde çalışacak

Oyunun yaratıcısı Bloom Technology, Pazartesi günü, oyunu oyun sunucularına bağlı olmadan Locus Chain adlı dahili olarak oluşturulmuş bir blok zincirinde başarıyla çalıştırdığını söyledi.

Kingdom Under Fire ilk olarak 2000'li yılların başında Güney Koreli şirketler Blueside ve Phantagram tarafından 30'dan fazla ülkede piyasaya sürüldü ve Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da hayranlar çekti.

Bloom Technology CEO'su Lee Sang-yoon, UPI News Korea'ya verdiği demeçte, "Tarihsel olarak Locus Chain, çevrimiçi oyunlar için sunucuları çalıştıran ilk halka açık blok zinciridir. Bu teknolojik bir atılımdır."

"Bana göre, oyun hizmetlerinin merkezi olmayan ağlarda ve teknolojide sunulabileceğini kanıtladık" dedi.

Bloom Technology, kullanıcıların bu yıl içinde blok zincirinde Kingdom Under Fire oynamasını sağlamayı planladığını söyledi.

Güney Kore'de önde gelen bir blok zinciri uzmanı olan Dijital Finans Araştırma Enstitüsü başkanı Moon Young-bae, giderek artan sayıda hizmetin yolun aşağısında blok zinciri teknolojisini benimseyeceğini söyledi.

Moon bir telefon röportajında, "Halka açık blok zinciri, merkezi olmayan bir ağ olarak güçlü yanlara sahiptir, ancak aynı zamanda, kullanıcı sayısı arttıkça hızın düşmesi gibi olumsuz yanları da içerir." Dedi.

"Ancak son birkaç yılda, Locus Chain tarafından gösterildiği gibi, ademi merkeziyetçiliğin ve hızın aynı anda güvence altına alınması da dahil olmak üzere birkaç teknolojik gelişme oldu. Bunu daha yenilikçi blok zincir teknolojilerinin izleyeceğini düşünüyorum" dedi.

Keşfet