Balık Av Yasağı 1 Eylül Tarihinde Bitiyor

Balıkçılar av yasağının bitmesini bekliyor. Balık ava yasağının 1 eylülde bitmesiyle beraber balıkçılar Vira Bismillah diyerek balık avlamaya başlayabilecek. Balıkçıların balık sezonunun açılması öncesinde tenke ve ağlarını bakımdan geçirdiği öğrenildi.

Balık Av Yasağı 1 Eylül Tarihinde Bitiyor
Balık Av Yasağı 1 Eylül Tarihinde Bitiyor

Balıkçılar av yasağının bitmesini bekliyor. Balık ava yasağının 1 eylülde bitmesiyle beraber balıkçılar Vira Bismillah diyerek balık avlamaya başlayabilecek. Balıkçıların balık sezonunun açılması öncesinde tenke ve ağlarını bakımdan geçirdiği öğrenildi. Balıkçılar balık sezonunun başlaması öncesinde tüm hazırlıklarını yapmış durumda.


Balık yasağının bitmesine sayılı günler kaldı. Balıkçılık yaparak geçimini yapan binlerce vatandaş balık av yasağının bitmesini bekliyor. 1 Eylül tarihinde son bulacak balık avlama yasağı için tüm hazırlıkların şimdiden yapıldığı öğrenildi. Balıkçıların çoğu tekne, ağ ve balık avlamak için kullandıkları tüm malzemelerin son hazırlıklarını yapmış durumda ve balık sezonunun bitmesini bekliyor.

 

Balık Av Yasağı


Balık avlama sezonunun başlayacağı 1 Eylül tarihinden önce bazı balıkçıların korsan olarak balık avladıkları öğrenildi. Ancak balık bolluğunun yaşanması ve balık türlerinin korunması nedeniyle balık av yasağı zamanlarında balık avlamanın balıkçıları zor durumda bıraktığı biliniyor.  Bu nedenle geçimini balıkçılık yaparak kazanan balıkçılar,  balık av yasağı sona ermeden kimsenin balık tutmamasını istediklerini dile getirdi.

 

Balık Tezgahları Av Yasağındar Sonra Dolacak


Balık avlama yasağının sona ermesiyle balık tezgahları tekrar taze balıklarla dolacak. Balık bolluğunun geçen sene yaşandığını belirten balıkçılar, bu senede av yasağına uyulması nedeniyle balık bolluğunun olmasını beklediklerini ve tekne, ağ gibi tüm araç gereçlerin bakımını şimdiden yaptıklarını dile getirdiler. Balık avlamak için yasağın sona ermesini bekleyen balıkçılar, yeni balık sezonu için tüm hazırlıkları şimdiden yaptıklarını dile getirdi. 1 Eylül tarihinde tüm balıkçıların Vira Bismillah diyerek balık avlayacağı güne sayılı günler kaldı.

balık av yasağı balık av yasağı ne zaman bitiyor balık avlama tarihi balık av yasağı 1 eylül
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef