2016-2017 Balık Sezonu Açıldı mı?

Türkiye’de balık 2016-2017 balık sezonu ne zaman açılıyor, balık sezonu açıldı mı?

2016-2017 Balık Sezonu Açıldı mı?
2016-2017 Balık Sezonu Açıldı mı? Anahaberim

Her yıl 15 Nisan’da başlayan balık avı yasağı nihayet sona erdi ve yeni balık sezonu açıldı.

Ülkemizde balık ürünlerinde tedbir amaçlı her yıl 15 Nisan’da balık avı yasağı başlıyor. Denizlerdeki ürünlerin yok olma ihtimalini azaltmak ve balıkların üreme mevsimi nedeniyle de başlatılan balık avı yasağının sonra ermesiyle balıkçılar “Vira Bismillah” deyip denize açılmaya başladı.


Her yıl 1 Eylül’de başlayan balık sezonunun başlaması ve balık avı yasağının sona ermesiyle birlikte denizlerimizde balık avı başladı.Başlayan balık avı ile birlikte Karadeniz ve Ege denizine açılan balıkçılar olumsuz hava koşulları sebebiyle yeterince avlanamadı. Marmara’da ise denize açılan balıkçıların yüzü güldü. Çok sayıda balıkla geri dönen balıkçılar, hamsinin kasasını 75-100 Türk lirası arası balık halinde satışa çıkardı.

Bununla birlikte hamsinin kilosu 5 ila 7,5 TL arasında satışa sunuldu. Şu an için yeterince palamut avlanmazken, ileriki günlerde palamut’un da sofralarımıza girmesi bekleniyor.15 kiloluk hamsi kasasının 75-100 TL arasında satışa sunulması vatandaşları sevindirirken, Trabzon palamutunun tanesi 10-12 Türk lirası arasında satılıyor.Giresun’da hava koşullarına rağmen balıkçılar iyi derecede balık avladı. Hava koşullarının kötü olmasına rağmen çok sayıda ilde balık çeşitliliği göze çarptı.


2016 balık sezonu başladı 2017 balık sezonu açıldı balık sezonu açıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef