Okul Saatleri Değişecek mi? MEB Harekete Geçti

Yaz saati uygulamasının kalıcı olmasının ardından öğrenciler, erken saatlerde okula gitmesi gibi sorunlar yaşamaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu sorun ile ilgili harekete geçti. Okul saatlerinin değişmesi gündeme geldi.

Okul Saatleri Değişecek mi? MEB Harekete Geçti
Okul Saatleri Değişecek mi? MEB Harekete Geçti Anahaberim

Türkiye’de her yıl Ekim ayının sonunda geçilen Kış Saati Uygulamasına bu yıl geçilmeme kararı alındı. Daha fazla gün ışığından yararlanmak amacıyla Yaz Saati Uygulaması kalıcı hale getirildi. Ancak Yaz Saati uygulamasının kalıcı hale getirilmesi ile birlikte öğrenciler çok erken saatlerde okula gitmek zorunda kaldı. Daha hava tam aydınlanmamışken öğrencilerin okula gitmesi velilerin tepkisini çekti.

 

Peki okul saatleri değişecek mi?, Öğrenciler ne zaman okula gidecek?

 

Bu konu ile ilgili Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, dün Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile bir görüşmede bulundu.

 

Cumhuriyet'ten Sinan Tartanoğlu'nun servis ettiği habere göre, Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın ders zilinin daha geç çalması için bir çalışma yapılacağı ve bütün il Milli Eğitim Müdürlüklerine bir yazı gönderilerek bu sorunun çözülmesi için çalışmada bulunacağını ifade etti.

 

 

 

okul saatleri okul saatleri değişiyor okul saatleri değişecek öğrenciler ne zaman okula gidecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı