YGS Geçici Kimlik Kartı Nedir? Geçici Kimlik Kartı Nasıl Alınır?

T.C. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan önemli uyarıda kimliği tahrip olan, okunamaz durumda olan ve kimlik kartını kaybeden adayların YGS öncesinde mutlaka kimlik kartlarını teslim almaları gerektiğine dikkat çekildi…

YGS Geçici Kimlik Kartı Nedir? Geçici Kimlik Kartı Nasıl Alınır?
YGS Geçici Kimlik Kartı Nedir? Geçici Kimlik Kartı Nasıl Alınır? Anahaberim

ÖSYM, önümüzdeki günlerde yapılması beklenilen YGS’ye başvuruda bulunan adayların nüfus cüzdanı, pasaport ve çipli kimlik kartlarını teslim alıncaya kadar isimlerine düzenlenen 15 gün süreli “Geçici Kimlik Belgesi) almaları gerektiğini açıkladı. Yapılan uyarıda Geçici Kim Belgesi’nin yeni kimlik kartı, pasaport ve nüfus cüzdanının yerine geçeceği ifade edildi.

 

Geçici Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?


Nüfus cüzdanı, kimlik belgesi ve pasaport gibi kimlik belgesi yerine geçebilecek bir belgeye sahip olmayan veya kimlik belgesinin tahrifat nedeniyle okunamaz durumda olması nedeniyle YGS’de oluşabilecek aksaklıkların oluşmaması için ÖSYM merkezi, 15 gün geçerli olacak şekilde düzenlenen Geçici Kimlik Belgesi, nüfus müdürlüklerince verilmektedir. Adaylar, bağlı bulundukları nüfus müdürlüklerine başvuruda bulunarak bu belgeyi alabilecek.

 

geçici kimlik kartı geçici kimlik belgesi geçici kimlik belgesi nasıl alınır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı