2017 Balık Sezonu Ne Zaman Bitiyor? Balık Yasağı Ne Zaman?

Denizlerimizde büyük teknelerle balık avına çıkan balıkçılar için balık avı yasağına birkaç gün kaldı. Peki balık avı yasağı ne zaman başlıyor? Balık sezonu ne zaman kapanıyor? Balık sezonu ne zaman sona eriyor ve daha fazlası haberimizin detayında.

2017 Balık Sezonu Ne Zaman Bitiyor? Balık Yasağı Ne Zaman?
2017 Balık Sezonu Ne Zaman Bitiyor? Balık Yasağı Ne Zaman? Anahaberim

Büyük ağlarla denizlerimizde balık avına çıkan balıkçılar için 1 Eylül’de başlayan balık avı sezonu bu ayın ortasında sona eriyor.

 

Bu yıl balık sezonu boyunca balık avına çıkan balıkçılar, olumsuz hava koşulları nedeniyle yeterince balık avlayamadı. 1 Eylül’de başlayan balık sezonundaki ilk iki haftada bol miktarda balık avladı. Ancak daha sonraları olumsuz hava şartları nedeniyle balık az oranda avlandı. 2017 balık sezonunun bitmesine 2 hafta gibi kısa bir süre kala denizlerimizde istavritin bol olması dikkatleri üzerine çekti. Balık avına çıkan balıkçılar, balık sezonuna kalan 15 günde bol miktarda istavrit avlayacaklarını ve bu sezonu öyle kapatacaklarını dile getirdi.


Hele hele son 2 ayda balık çok az oranda avlandığını dile getiren balıkçılar, bazı arkadaşlarının balık yokluğu nedeniyle erken paydos ettiğini ifade etti. Zira teknelerde çalışan işçilerin ücretleri, yakıt, makinelerin yıpranmaları gibi giderlerin olduğu balığın olmaması nedeniyle de gelirlerin olmadığına dikkat çeken balıkçılar, bazı arkadaşlarının balık sezonu bitmeden teknelerini kıyıya çektiklerini söyledi.

 

Balık avı yasağı yani balık sezonu, bu ayın (Nisan) 15’inde başlayacak. 1 Eylül 2016 Perşembe günü “Vira Bismillah” deyip denize açılan balıkçılar için balık avı yasağı 15 Nisan 2017 Cumartesi günü başlamış olacak.

 

2017 balık sezonu balık sezonu balık avı yasağı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef