Kadıköy’de Öldürülen Kişi; DHKP-C Üyesi İnanç Özkeskin

İstanbul Kadıköy İlçesinde eylem hazırlığında olduğu ileri sürülen İnanç Özkeskin, güvenlik güçleri tarafından yapılan bir operasyon sonucu öldürüldü. Özkeskin’in Bakana yönelik suikast eylemi hazırlığında olduğu iddia ediliyor.

Kadıköy’de Öldürülen Kişi; DHKP-C Üyesi İnanç Özkeskin
Kadıköy’de Öldürülen Kişi; DHKP-C Üyesi İnanç Özkeskin Anahaberim

İstanbul Kadıköy’de bu sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi tarafından operasyon yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik bombalı ve silahlı saldırı hazırlığında olduğu ileri sürülen DHKP-C Üyesi İnanç Özkeskin’in bulunduğu  Kadıköy İlçesi Acıbadem Mahallesi Betül Sokak’taki bir adrese yönelik İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı TEM Şubesi ekipleri ve Özel Harekat Timlerinin ortak operasyonunda Özkeskin, öldürüldü.

 

Yapılan operasyonda Özkeskin’in polis ekiplerine teslim olmayı reddettiği, “Teslim Ol” çağrısına direndiği ve çıkan çatışmada öldürüldüğü belirtildi. Polis ekiplerince çatışmanın yaşandığı evde yapılan aramada DHKP-C örgütüne ait çok sayıda doküman ve silah ele geçirildi.

 

Saldırı hazırlığında olduğu ileri sürülen şüphelinin cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Morgu’na kaldırıldı.

 

DHKP-C Üyesi İnanç Özkeskin Kimdir?

 

Kadıköy'deki bir adreste İstanbul Emniiyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat Timlerinin ortak operasyonu sonucu öldürülen DHKP-C Üyesi İnanç Özkeskin'in İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya yönelik silahlı ve bombalı eylem hazırlığında olduğu tespit edildiği ileri sürülüyor. İnanç Özkeskin'in daha önce çok sayıda miting ve gösteriye katıldığı, güvenlik güçlerince de gözaltına alındığı belirtildi.

 

inanç özkeskin inanç özkeskin kimdir dhkp-c dhkp-c inanç özkeskin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef