CHP’li Vekil Enis Berberoğlu'na 25 Yıl Hapis Cezası: Kadri Enis Berberoğlu Kimdir?

MİT TIR’ları davasından yargılanan Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Enis Berberoğlu, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Berberoğlu’nun MİT TIR’ları görüntülerinin yayılması davasından yargılandığı ve hapis cezası aldığı belirtildi.

CHP’li Vekil Enis Berberoğlu'na 25 Yıl Hapis Cezası: Kadri Enis Berberoğlu Kimdir?
CHP’li Vekil Enis Berberoğlu'na 25 Yıl Hapis Cezası: Kadri Enis Berberoğlu Kimdir? Anahaberim

Uzun süredir Türkiye gündeminde yerini alan MİT TIR’ları görüntülerinin yayılması davasından CHP’li vekil Berberoğlu, 25 yıl hapis cezası aldı. CHP İstanbul Milletvekili Berberoğlu, "Devletin gizli kalması gereken belgeleri casusluk amacıyla temin etme" iddinamesiyla yargılandı. Mahkeme Berberoğlu’na 25 yıl hapis cezası vermesinde karar kıldı.

25 yıl hapis cezası alan Berberoğlu, Adliye binasında tutuklandı.

Kadri Enis Berberoğlu Kimdir, Nerelidir?

 

MİT TIR’ları görüntülerinin yayılması davasında 25 yıl hapis cezasına çarptırılan Kadri Enis Berberoğlu, 5 Haziran 1956 yılında İstanbul’da doğdu. Siyasetçi, gazeteci , yazar ve CHP İstanbul Milletvekilidir. Berberoğlu 1975 yılında  Avusturya Lisesinden mezun oldu ve Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümünü okudu. Ekonometride yüksek lisans eğitimini aldı.

 

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Berberoğlu, 1981 yılında Dünya Gazetesinde gazeteciliğe başladı, Radikal ve Hürriyet Gazetelerinde de de çeşitli kademelerde çalıştı.

 

CHP’li vekil, 10 Ağustos 2014 tarihinde siyasi baskılar nedeniyle  Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği'nden istifa etti ve Sözcü Yazar kadrosuna katıldı.

 

 

enis berberoğlu enis berberoğlu kimdir chp chpli enis berberoğlu kim enis berberoğlu nereli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı