Uzmanlar Kısa Sürede Gram Altın 290 TL'yi Görebilir

Ekonomi uzmanlarından korkutan altın tahmini geldi. Uzmanlar, altın gram fiyatlarına dikkatleri çekerek, gram altının 290 Türk Lirasını bulabileceği tahmininde bulundu. Ayrıca altını olanların dikkatli olmaları konusunda uyaran ekonomi uzmanları, altının daha çok kazanç getirebileceğini iddia etti. Peki altın 290 TL olacak mı? İşte haberin ayrıntıları.

Uzmanlar Kısa Sürede Gram Altın 290 TL'yi Görebilir
Uzmanlar Kısa Sürede Gram Altın 290 TL'yi Görebilir Anahaberim

Altın gramı 290 TL olacak mı? İşte haberin ayrıntıları ve korkutan tahmin.

Altın Kaç TL Olacak?


Dolar kurundan aldığı dayanakla yükseliş eğiliminde olan  altın ,yılın başlarından bu yana yatırımcısına  % 9,3 kazanç sağladını dile getiren ekonomi uzmanları, gram altında bu sene içerisinde 250 TL’nin kırılmasıyla beraber 270TL ve ek olarak 290TL nin görülebileceğini ifade etti. 
 
Yükseliş trendine girildiği Aralık 2018‘e 204,8 TL den hareket eden gram altın, daha çok dolar kurundan gördüğü dayanakla 22 Mart'ta 246,7 TL'yi gördü. İleriki zamanda görüldüğü seviyede tutunamayan ve kazançlarının küçük bir kısmını yatırımcısına geri veren gram altın, bu hafta % 0,5 oranında düşüşle 238,3 TL ile seviyesiyle tamamlamış oldu.
Gram altının bu zaman dilimi içerisindeki yükselişine bakıldığında ise Aralık 2018'den bu yana mudisine % 16,4, sene başından bu yana ise % 9,3kıymet  kazandırdığı yatırımcılar tarafından görüldü.

 

altın altın kaç tl olacak altın 290 tl altın 290 tl olacak mı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı