Kılıçdaroğlu’na Saldıranların Kimlikleri Belli Oldu! Kılıçdaroğlu’na Yumruk Atan Osman Sarıgün Kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırıda bulunan bir şahsın kimliği belli oldu. CHP Liderine yumruk sallayan kişinin ismi açıklanırken, kendisinin ise henüz bulunmadığı belirtiliyor.

Kılıçdaroğlu’na Saldıranların Kimlikleri Belli Oldu! Kılıçdaroğlu’na Yumruk Atan Osman Sarıgün Kimdir?
Kılıçdaroğlu’na Saldıranların Kimlikleri Belli Oldu! Kılıçdaroğlu’na Yumruk Atan Osman Sarıgün Kimdir? Anahaberim

Bugün başkent Ankara’nın Çubuk İlçesine bağlı Akkuzulu Köyünde düzenlenen Sözleşmeli Piyade Er Yener Kırıkcı'nın cenaze törenine katılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir grubun linç girişimine maruz kaldı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, saldırganlar tarafından yumruk ve tekmeli saldırıya maruz kaldı. 

Ankara Valiliği, söz konusu saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada güvenlik konusunda her türlü önlemin alındığı ve herhangi bir güvenlik ihmalinin olmadığı dile getirdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise konu ile ilgili soruşturma başlattı. Çubuk Kaymakamlığı ise söz konusu saldırganların yakalanması için Jandarma ve Polis ekipleriyle birlikte çalışma başlattı.

Siyaset kanadından bütün parti yetkilileri saldırıyı kınadı. Kılıçdaroğlu, saldırı sonrası partililere seslendi, CHP’de olağanüstü toplanma kararı alındı. Bu tartışmalar sürerken, saldırganların kim oldukları merak konusu oldu. Kılıçdaroğlu’na saldıranlar kim, neden Kılıçdaroğlu’na saldırdılar, Kılıçdaroğlu’na kimler saldırdı soruları kafaları karıştırıken, Kılıçdaroğlu’nu yumruklayan bir şahsın ismi belli oldu. 

Kılıçdaroğlu’na Yumruk Vuran Osman Sarıgün Kimdir, Yakalandı mı?

CHP Liderine yumruk vuran kişinin Akkuzulu Köyü'nden Osman Sarıgün olduğu tespit edildi. Saldırı sonrası kayıplara karışan Sarıgün Jandarma ekipleri tarafından her yerde aranıyor. 

Osman Sarıgün yumruk atan kişilerden olduğu ve Akkuzulu Köyünde çiftçi olarak yaşadığı belirtildi. Çubuk Kaymakamı Uğur SEZER’in bizzat bulunduğu operasyonun sürdüğü ve şüphelilerin yakalanması için çalışmaların son sürat sürdüğü bilgisi geliyor. Ayrıca Başkent Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde saldırı öncesi saldırma çağrısı yapılıp yapılmadığı araştırılıyor. Özellikle sosyal medya sitelerindeki hesapların mercek altına alındığı belirtiliyor.

İşte Kılıçdaroğlu’na Saldırı Anı

 

kılıçdaroğlu saldırı anı osman sarıgün kimdir osman sarıgün yakalandımı neden kılıçdaroğluna saldırdılar Kılıçdaroğluna kimler saldırdı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı