Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti

Türkiye'yi yasa boğan haber; Ünlü sanatçı Dilber Ay, geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti Anahaberim

Türkiye'nin en ender ses sanatçılarından Dilber Ay'ın kalp krizi geçirmesi sonucu hayatını kaybettiği yönündeki haber ünlü sanatçının hayranlarını yasa boğdu. Son dakika haberlerine göre, usta sanatçı Dilber Ay'ın kalp krizi geçirdikten sonra Ankara Eğitim ve Araştırma Hastane'sine kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen de hayatını kaybettiği öğrenildi.

 

Dilber AY Kimdir? Nerelidir?

Usta ses sanatçısı Dilber Ay, Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçesinde 1 Ocak 1956 taraihinde doğdu. Pazarcıklı bir Kürt ailenin kızı olarak dünyaya gelen Dilber Ay, ilkokul 3'üncü sınıfa kadar eğitim gördü. Ailesi ile birlikte ilk önce Ankara, daha sonra da Bolu-Düzce tarafına göç etti. Göç ettiği Düzce'de eğitimine devam edemedi ve henüz 13 yaşında yaşlı bir adamla evlendirildi. Düzce'de düzenlenen bir ses yarışmasında "Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim" türküsünü dilllen dirip birinci oldu. İki çocuk sahibi olduktan sonra boşandı. Ses yarışmasından sonra 24 albüm çıkardı. Almanya'da iki kez hapis yatan ses sanatçısı Dilber Ay,  Flash TV'nin Kadere Mahkumlar adlı programında sunuculuk yaptı.

Usta sanatçı Dilber Ay, kalp krizi geçirdikten sonra kaldırıldığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastane'sinde yapılan tüm müdahalelere rağmen 63 yaşında hayata gözlerini yumdu.

 

 

dilber ay dilber ay öldü dilber ay kimdir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef