OGM’ye 5 Bin Personel Ne Zaman Alınacak ve Alınma Şartları

OGM’ye alınacak 5 bin personel için başvuru süreci başladı. Peki OGM’ye ne zaman personel alınacak, başvuru şartları nelerdir ve detaylar nelerdir?

OGM’ye 5 Bin Personel Ne Zaman Alınacak ve Alınma Şartları
OGM’ye 5 Bin Personel Ne Zaman Alınacak ve Alınma Şartları Anahaberim

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'ne (OGM) 5 bin personelin alınacağı haberinin alınmasının hemen ardından başvurular da başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Bakanlığından yapılan açıklamaya göre adayların nasıl alınacağı netleşti. Bakanlık, alınacak  bin personel ile ilgili açıklamada bulundu.


OGM Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır ve Başvuru Şartları Nelerdir?


Söz konusu OGM’ye alınacak   5 Bin personel ile ilgili bakanlığın yaptığı açıklamada alımı yapılacak personelden bin 146’sı herhangi bir uygulama ve mülakat yapılmadan, KPSS puanı esas alınarak, tercih ettiği pozisyona en yüksek puan sıralamasına göre alınacak. Adaylar KPSS puanlarına göre en yüksek puan esasına dayanarak yerleştirilecek.

Alımı yapılacak personelden 1146’sı şöyle; Orman Endüstri Mühendisi (10), Bilgisayar Mühendisi (7), Makine Mühendisi (9), İnşaat Mühendisi (12), Yazılım Mühendisi (7), Elektronik Mühendisi (5), Avukat (65), Biyolog (11), Laborant (11), Tekniker (1), Büro Personeli (708), Ön Lisans Mezunu Destek Personeli (200) ve Ortaöğretim Mezunu Destek Personeli (100)  

 

Ayrıca  1150 sözleşmeli Orman Mühendisi, 2700 sözleşmeli Orman Muhafaza Memuru olmak üzere toplam 3850 personel alımı ise "KPSS Puanı ve Uygulamalı Sınav" usulüyle yapılacaktır. Açıklaması yapıldı.

Başvuru Şartları ile ilgili yapılan açıklamada “Zorlu arazi ve ekstrem iklim koşullarında orman yangını ve kaçakçılık ile mücadele başta olmak üzere birçok tehlikeli görevleri ifa edecek olan bu personelin teknik bilgisi, yöneticilik yeteneği, fiziki yeterliliği, arazi çalışmalarına uyum kabiliyetini kapsayan uygulamalı sınav yapılması hem gerekli hem de yasal bir zorunluluktur.
Uygulamalı sınavların her aşaması görsel olarak kayıt altına alınacaktır.
Orman Mühendisleri ile Orman Muhafaza Memurları için uygulamalı sınav kapsamında bulunan Genel Kültür sorularından oluşan mülakat soruları için her adaya eşit (20 puan) puan verilerek uygulamalı sınava başlanacak olup, adaylar sadece yasa gereği uygulamadaki bilgi ve becerileri ile yarışacaklardır.
Meslek örgütleri (Orman Mühendisleri Odası), Sendika (Yetkili memur Sendikası), STK (Orman Muhafaza Memurları Derneği) temsilcilerinden oluşacak 3 kişilik heyet, sınav yerlerinde sınava müdahale etmeksizin gözlemci olarak bulunabileceklerdir. Başvuru yapan adaylardan, alım yapılacak kadro sayısının 4 katı kadar kişi çağrılacaktır. Müracaatlar, 24 Eylül-07 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.” Denildi.
Alım yapılacak kadronun 4 katı çağırılacağı ve personelin alınacağı da açıklamaya eklendi.

 

ogm ogm bavuru şartları ogm başvurusu nasıl yapılır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı