Adana Valiliği Uçurtma Uçurmayı Yasakladı

Adana Valiliği kent merkezinde uçurtmanın uçurulmasını yasakladı. Yasak ile ilgili basın bülteni valiliğin resmi internet sitesinde yer aldı.

Adana Valiliği Uçurtma Uçurmayı Yasakladı
Adana Valiliği Uçurtma Uçurmayı Yasakladı Anahaberim

 

Adana Valiliği, kent merkezinde, insanların yoğun olarak yaşadığı yerlerde ve ikametin yoğun olduğu merkezlerde uçurtma uçurmayı  yasakaladı. Valiliğin resmi insternet sitesinde yayınlanan basın bülteninde vatandaşların uoğun olarak ikamet ettiği kent merkezinde uçurtmaların vatandaşlara zarar verdiği için bu kararın alındığını duyurdu.

İşte Adana Valiliğinin Olayla İlgili Basın Açıkalaması

 

Son zamanlarda vatandaşlarımız tarafından bazı mahallelerde yoğun ve kontrolsüz şekilde uçurulan uçurtmalar, elektrik direklerine çarparak elektrik kesintisine ve elektrik arızalarına neden olmaktadır. Bu durum hem vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokmakta hem de solunum cihazı gibi bazı tıbbi cihazlara bağlı yaşayan hasta vatandaşlarımız başta olmak üzere birçok vatandaşımızı mağdur etmekle birlikte elektrikli cihazlara zarar vermekte ve yangın riskini arttırmaktadır.

 

Ayrıca yerleşim birimleri içerisinde bulunan Adana Havalimanının çevresindeki mahallelerde uçurulan uçurtmalar, iniş ve kalkışlarda uçakların uçuş güvenliğini ve hava trafik güvenliğini tehlikeye atmaktadır.

 

Söz konusu durumlardan dolayı; kamu düzeninin korunması, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile can ve mal güvenliğinin sağlanması, enerji ve elektrik altyapısının korunarak elektrik kesintilerinin en aza indirilmesi ve uçuş güvenliğinin sağlanması amacıyla il merkezinde vatandaşlarımızın ikamet ettiği ve/veya iş yerlerinin bulunduğu yerlerde uçurtma uçurulması yasaklanmıştır.

 

Tüm vatandaşlarımızdan bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeleri önemle rica olunur.

 

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

uçurtma yasak adana adana valiliği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı