Ordu’da Hangi Okulda Koronavirüs Tespit Edildi

Ordu’da bir okulda 4 öretmen ve 6 öğrencide Koronavirüs tespit edildi. Yapılan testlerde Covid-19’a yakalanan öğrenci ve öğretmenlerde İngiltere varyantlı mutant koronavirüs tespit edildiği belirtildi. Kaymakamlık yüz yüze eğitime ara verildiği duyurdu.

Ordu’da Hangi Okulda Koronavirüs Tespit Edildi
Ordu’da Hangi Okulda Koronavirüs Tespit Edildi Anahaberim

Ordu Karabaş’ta bulunan Şehit Harun Maytalman İlk ve Ortaokulu’nda bir öğretmenin rahatsızlanması sonucu yapılan testlerde 4 öğretmen ve 6 öğrencide mutasyon virüs tesbit edildi. Kabataş Mahallesindeki okulda öğrenci ve öğretmenlerde İngiltere Varyantlı virüsün tesbit edilmesinin ardından Karabaş yüz yüze eğitime ara verme kararını aldı.

Kabataş Kaymakamlığı Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi İle İlgili Şu Açıklama Yapıldı.

"İlçemiz Beylerli Mahallesi’nde bulunan Şehit Harun Maytalman İlkokulu/Ortaokulunda görevli olan bir öğretmenin rahatsızlığından dolayı 12/03/2021 tarihinde yapılan covid-19 testi pozitif (+) (İngiltere varyantı) çıkmıştır. Okulda çalışan tüm öğretmen, görevliler ve yakın temassız olarak değerlendirilen öğrencilere test yapılmıştır. Yapılan testler sonucunda 4 öğretmen ve 6 öğrenci test sonucu pozitif çıkması nedeniyle; Kabataş İlçesi Şehit Harun Maytalman İlkokulu/Ortaokulunda 13/03/2021 tarihinden itibaren ikinci bir değerlendirmeye kadar yüz yüze eğitime ara verilmesine karar verilmiştir."

ordu koronavirüs mustasyon kabataş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı