Fransa’da Yeni Bir Koronavirüs Varyantı Ortaya Çıktı

Fransa Sağlık Bakanlığı duyurdu, ülkenin Brittany bölgesinde ortaya çıkan yeni bir koronavirüs varyantı tüm dünyayı ayağa kaldırdı. Fransa Sağlık Bakanlığı ise tespit edilen “varyantın bulaşıcılığı veya ne kadar ölümcül olduğu henüz kesinlenmemiş” ifadesini kullandı.

Fransa’da Yeni Bir Koronavirüs Varyantı Ortaya Çıktı
Fransa’da Yeni Bir Koronavirüs Varyantı Ortaya Çıktı Anahaberim

Fransa Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüsün yeni varyantı ile ile ilgili yaptığı açıklama tüm dünyada son dakika flaş haberi olarak geçildi. Sağlık Bakanlığı , ülkenin Brittany bölgesini Lannion komün kentinin yakınlarındaki bir hastane civarında varyantın kümelendiğinin altını çizdi. Bugün Fransa Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı yeni varyantın ise bulaşıcılığı ve ciddi oluşu hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ülkede son 24 saat içerisinde 26 bin 343 kişinin koronavirüse yakalandığı belirtildi.  Yapılan açıklamada son 24 saatte ise 140 kişinin hayatını kaybetmesiyle ülkede ölü sayısı 90 bin 455 oldu.

Koronavirüs tanısı konulan kişilerin sayısı son 24 saatteki tanılarla birlikte 4 milyon 71 bin 661 oldu. Hastanelerde tedavi görev hasta sayısı 4 bin 127 toplamda 24 bin 989 kişinin koronavirüs tedavisi sürüyor.

Şu an dünyaya yayılan ve isimleri belirlenen toplamda 3 koronavirüs varyantı oldu. Son varyantın ne derece ciddi ve bulaşıcı olduğu  ise önümüzdeki zamanlarda ortaya çıkacağı bekleniyor.

fransa varyantı koronavirüs yeni varyant
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı