Trabzon’da Spora Giden Kişi 45 Kişiye Virüs Bulaştırdı

Trabzon’da spora giden birisi 45 kişiye koronavirüs bulaştırdı. 45 kişinin Covid-19’a yakalandığı ve 93 kişinin de karantinaya alındığı belirlendi.

Trabzon’da Spora Giden Kişi 45 Kişiye Virüs Bulaştırdı
Trabzon’da Spora Giden Kişi 45 Kişiye Virüs Bulaştırdı Anahaberim

Karadeniz’in en yüksek vaka sayısının görüldüğü illerden biri olan Trabzon’da spora giden bir kişi 45 kişiye virüs bulaştırdı. Söz konusu virüs bulaştıran kişinin görüştüğü ve temas ettiği kişilerin belirlenmesi için faaliyetlerini yoğunlaştıran filyasyon ekipleri kentteki çalışmalarını yoğun olarak sürdürüyor. 


Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, kentteki vakaların azalması için ekiplerin olağanüstü gayretle faaliyetlerini sürdürdüğünü açıkladı. 
İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, kentteki filyasyon ekiplerinin bir hastadan yola çıkarak geniş şekilde çalışmalara devam ediyor. 


Yapılan açıklama şöyle: Trabzon’un bir ilçesindeki spor merkezinde görevli bir kişi 5 gün önce Başkent Ankara’dan geldi.Rahatsız olmasına rağmen kendini izole etmeyen şahıs, rahatsızlanmasının artması nedeniyle hastaneye gitti. Hastanın verdiği test pozitif çıkınca ekipler, temas ettiği kişilere yönelik de test yapmaya karar verdi. Yapılan çalışma sonucu kişinin 45 kişiye virüs bulaştırdığı öğrenildi. Toplamda 93 kişi de karantinaya alındı

 

trabzon trabzon spor korona trabzon vaka sayısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı