Nijer’de Pazardan Dönenlere Yönelik Saldırı 58 Ölü

Nijer’de haftalık kurulan pazardan dönen sivil insanlara yönelik yapılan barbarca saldırı sonucu 58 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

Nijer’de Pazardan Dönenlere Yönelik Saldırı 58 Ölü
Nijer’de Pazardan Dönenlere Yönelik Saldırı 58 Ölü Anahaberim

Batı Afrika Ülkelerinden Nijer’de yapılan katliam tüm dünyayı yasa boğdu. Nijer Hükümetinin “Barbarca ve vahşice” olarak nitelediği sivillerle yönelik saldırıda 58 kişi hayatını kaybetti. Söz konusu saldırı ile ilgili Nijer hükümeti bir günlük yas ilan etti.

Vahşi katliam Nijer’in Mali ve Burkina Faso sınırında bulunan Tillaberi bölgesinde yaşandı.  Hükümet yetkililerinin açıklamasına göre Banibangou kentinde kurulan haftalık pazardan dönen sivil yurttaşlara yönelik saldırı gerçekleşti. Pazardan Chinedogar ve Darey-Daye köylerindeki evlerine dönen kişilere yönelik yapılan saldırıda katliam yaşandı.
Dört aracın önü silahlı kişiler tarafından kesildi. Araçlarda bulunan kişiler öldürüldü. İki aracın ateşe verildiği 2 araca da el konulduğu bilgisi verildi. 
Barbarca saldırı düzenleyen kişilerin kimliği hakkında henüz bir bilgi elde edilmedi. Saldırı henüz kimse tarafından üstlenmedi. Ülkenin Sahel bölgesinde IŞİD ve radikal dinci örgütler tarafından çok sayıda saldırı düzenlediği biliniyor. Saldırının Radikal dinci IŞİD tarafından yapıldığı tahmin ediliyor.

DIŞ HABERLER

ışid nijer
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef
Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca’dan Açıklama: Önlemleri Gevşettik Maalesef