Fransa’da Yeni Mutasyon 8 Kişiyi Öldürdü

Fransa’da ortaya çıkan Koronavirüsün yeni bir varyantı 8 kişinin ölümüne neden oldu. Ülkede Covid-19 alarmı verilirken Başkent Paris’te hastanelerde yer kalmadı.

Fransa’da Yeni Mutasyon 8 Kişiyi Öldürdü
Fransa’da Yeni Mutasyon 8 Kişiyi Öldürdü Anahaberim

Fransa’da ortaya çıkan yeni bir varyant ülkede panik havası estirmeye devam ediyor. Başkent Paris çevresinde her 100 kişi de görülen koronavirüs 404 kişiye yükseldi. Ülkedeki doktorlar hükümete kapanma çağrısında bulundu. 


Fransa’da ortaya çıkan ve PCR testinden kaçabilen Covid-19’un yeni varyantı 8 kişinin ölümüne neden oldu. 


Fransa’nın Brittanny bölgesinde ortaya çıkan ve PCR testlerinden kaçabildiği tespit edilen koronanın bu yeni varyantı ile ilgili Paris bölgesi üniversiteleri hastanelerinin başhekimi Martin Hirsch tarafından yapılan açıklamada yoğun bakımların doluluk oranlarının üst seviyeye çıktığını belirtti.


Şu an virüsün pik yaptığının altını çizen Martin Hirsch, acilen ülkenin kapanması gerektiğini söyledi. Söz konusu yeni varyantın PCR testin de değil kan ve solunum yolları testin de çıktığı belirtildi. 


Ülkenin tüm hastanelerinde 4 bin 239 kişi yoğun bakımda bulunuyor. Yeni korona varyantının görüldüğü Brittany bölgesinde vaka sayısı 2 katından fazla artmış durumda. 

 

fransa yeni mutasyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı